UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кравчук заявив, що "мінський" формат треба буде змінити

"Мінський" формат треба буде змінити, якщо переговори стосовно Донбасу не матимуть результатів

Журналіст стрічки новин
Кравчук заявив, що "мінський" формат тре…

Про це в ефірі "Україна 24" розповів глава української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук.

Політик розповів, як "кластери" можуть реанімувати переговори.

"Кластери – це питання, вироблені за 7 років, вони будуть об'єднані в групи. І тоді не буде можливості будь-кому висмикувати із загальних питань. Ось, наприклад, Росія каже: давайте розглядати 9 питання. А чому не 1, 2, 3 питання? Коли розіб'ють на кластери і візьмуть їх, тоді ніхто не буде ставити запитання про будь-які інші питання. Буде чітко: без виконання першого питання не може бути виконане друге тощо", – пояснив Кравчук.

За його словами, на переговорах зробили перші маленькі кроки для того, щоб Україна домоглась від Росії якихось конкретніших і ефективніших дій у "мінському" форматі.

"Але якщо ми побачимо, що це або спроба якось відійти від головного питання про мир на Донбасі, або спроба приховати свої справжні наміри, я буду підтримувати, не тільки підтримувати, а сам буду просити – виходити з "мінського" формату, тому що все вже було зроблено, щоб його реанімувати, але, на жаль, не вийшло. Значить треба шукати інші формати", – наголосив Кравчук.

Дипломат зауважив, що "мінський" формат можна розширити, якщо перенести його в Європу або розширити його склад вищими посадовими особами.

"Давайте подивимося, що станеться після тих дій, які відбуваються по Україні в Європі, США, можлива зустріч Зеленського з Путіним, точно буде зустріч Байдена з Путіним. Ось після всіх цих зустрічей і ухвалених рішень ми тоді зможемо остаточно ухвалити нашу позицію щодо "мінських переговорів", – резюмував він.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що президент Володимир Зеленський хоче розширити "нормандський формат" до семи країн.

Водночас у Кремлі назвали "тривожним сигналом" цю пропозицію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme