Кравчук пропонує перетворити "нормандський" формат у "будапештський"

Україна має перейти від нормандського формату до формату будапештського, задіявши в переговорах набагато більше держав
Depo.Влада
12 жовтня 2016 13:30
ФОТО: depo.ua

Про це Леонід Кравчук написав у своїй статті для видання "Новое время", передає Depo.ua.

"Нормандський формат унікальний тим, що в його рамках не підписуються і не приймаються документи: ні рішення, ні меморандуми, ні декларації – нічого. Навіть протокол не публікують, з якого можна було б зрозуміти, про що йшла мова, які думки висловлювали учасники зустрічі, і до якого рішення вони прийшли. Раз рішення не приймаються, і учасники зустрічей не несуть відповідальності за прийняті, підписані та оприлюднені рішення, непросто говорити, яку роль нормандський формат може зіграти в українському питанні", - пише Кравчук.

На думку першого президента України, влада має задіяти в переговорному процесі більше держав.

"Рано чи пізно ми маємо перейти від нормандського формату до формату, як мінімум, будапештського, задіявши в переговорному процесі набагато більше держав. Саме через будапештський формат ми зможемо порушити питання про відповідальність тих країн, які у 1994 році підписали відповідний меморандум.Як українець і перший президент України, я вважаю, що цивілізовані країни світу мають зайняти більш жорстку позицію щодо Росії", - додав Кравчук.

Він також додав, що Захід марно сподівається на зміну позиції Росії.

"Можливо, на Заході розраховують на те, що Росія рано чи пізно усвідомить свої помилки і увійде в русло цивілізованого вирішення цього питання. Але зважаючи на особливості Росії, яка ніколи не вважалася з поміркованими, демократичними заявами, до неї потрібен жорсткіший підхід", - підсумував Кравчук.

Нагадаємо, сьогодні група "друзів України" з дипломатів, європейських та американських експертів зустрічається у Гельсінкі.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада