Кравчук вважає, що Кабмін впорається з реформами. Але іноземцям там не місце

Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що новий уряд впорається з проведенням реформ, однак іноземці не мають входити до його складу
Depo.Влада
1 грудня 2014 15:06
ФОТО: depo.ua
Кравчук вважає, що Кабмін впорається з реформами. Але іноземцям там не місце
Кравчук вважає, що Кабмін впорається з реформами. Але іноземцям там не місце

Як повідомляє «РБК-Україна», Кравчук впевнений, що Україні потрібно провести реформи для вступу в Євросоюз і зблизитися з НАТО заради національної безпеки.

«Я думаю, що цей уряд буде європейського вибору і уряд реформ», - заявив екс-президент.

А Верховна Рада, на думку Кравчука, повинна у першу чергу зайнятися «очищенням влади і суспільства», там має бути більше політично активних депутатів.

При цьому перший президент України розкритикував ініціативу призначення на керівні посади в органи державної влади громадян іноземних держав, передають «Українські новини».

Він підкреслив, що іноземці, згідно із законодавством, можуть працювати в органах влади лише у випадку, якщо у них є українське громадянство.

«Якщо це будуть іноземці - громадяни України, то вони можуть, за Конституцією, працювати, але мова йде про громадян України іноземного походження, а просто іноземців призначати Конституція не дозволяє», - пояснив Кравчук.

За його словами, особи з іноземним громадянством можуть бути призначені лише радниками керівників органів державної влади на громадських засадах.

Кравчук також виступив проти ініціативи законодавчо дозволити іноземним громадянам працювати в органах влади.

«Я не вірю, що в Україні немає людей з 46 млн, які не можуть управляти країною безпосередньо без іноземців. Ця ідея вже давно ходить, але, наприклад, для мене вона принизлива», - сказав перший президент.

Він вважає, що на керівні посади в органи держвлади необхідно призначати досвідчених і патріотично налаштованих українців.

Як повідомляв ДеПо, виконуючий обов'язки прем'єр-міністра України Арсеній Яценюк днями запропонував призначити віце-прем'єром з євроінтеграції «одного з європейських лідерів». А президент України Петро Порошенко запропонував парламенту дозволити призначати на високі посади в Кабінеті Міністрів іноземних громадян.