Кравчук назвав "нормандський формат" клубом зустрічей, де в Росії давні зв'язки

"Нормандський формат" переговорів нагадує клуб зустрічей, бо працює без документального закріплення
Depo.Влада
21 жовтня 2016 16:28
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив перший президент України Леонід Кравчук, передає Depo.ua.

"Погано, що "нормандський формат" працює без документів. Це нагадує клуб зустрічей. Зібралися, поговорили, тлумачать по-різному, як кому вигідно. Цікава річ, нормандський формат збирається, а рішення ухвалюють в Мінську, і посадові особи, які не є головами держав. Це складна схема, яку можна по-різному тлумачити і по-різному ставитися до виконання, як це пояснює Росія", - зазначив перший президент.

Він вважає, що навряд чи після виборів у США формат врегулювання буде змінений.

"Не думаю, що буде після виборів щось змінюватися. Якщо і буде, то, можливо, або поповнення нормандського формату, скажімо, буде не 4, а 5,6, 7 учасників. А щоб замінити повністю формат зараз чимось іншим дуже не просто, тому що на це не йде Росія. Я давно пропонував замінити це Будапештським форматом, Росія відмовляється категорично. Розглядати питання Донбасу без Росії, де є російські війська, це неможливо, не буде результатів. Може приєднатися або Велика Британія, Польща, хтось із країн Балтії... Але Путін хоче, щоб була Німеччина і Франція. Якщо прочитаєте "Війну і мир", то побачите, що гувернантки там французькі, а в історії Росії були імператори німецького походження. Росія хоче залучити тих, хто з нею має історичні зв'язки, а не англосаксів", - сказав Кравчук.

Нагадаємо, що  9 вересня лідери країн "нормандської четвірки" (Україна, Росія, Франція, Німеччина) домовилися затвердили "дорожню карту" з урегулювання ситуації на Донбасі відповідно до Мінських угод, за якими передбачені й місцеві вибори на окупованих територій.  При цьому щодо хронології їхнього проведення немає згоди: Україна на відміну від Росії та європейських партнерів, наполягає на виборах лише після взяття під контроль всієї ділянки російсько-українського кордону. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада