Кравчук хоче створити при ТКГ раду, в яку можуть увійти Лук'янченко, Ландик і Звягільський, - ЗМІ

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук анонсував створення нової ради за участю вихідців з Донбасу. Ідею йому нібито підказали різні люди, які раніше працювали в регіоні, й запропонували свою допомогу на переговорах

В Офісі президента розуміють, що мирні переговори по Донбасу зайшли в глухий кут, і заради ілюзії мирних зусиль вирішили покликати на допомогу "міцних господарників", які візьмуть на себе тягар можливих невдач і озвучать тези, про які не може безпосередньо говорити Банкова, та й Кравчук побоюється, пише "Ділова столиця", передає Depo.ua.

"Вони займали там дуже важливі позиції організаційні, політичні, господарські. Тобто їх там добре знають, а вони добре знають Донбас. Я ще раз хочу сказати, ми думаємо над тим, як створити раду людей. Не одного взяти члена делегації України в ТКГ, а зібрати раду людей, які будуть допомагати збирати можливості, думки, пропозиції", — сказав Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24".

Але в складі української делегації вже є представники Донецької та Луганської областей: журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш представляють Донецьку область, а голова Міжнародної організації "Луганське земляцтво", юрист Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер — Луганську. Справа в тому, що у Зеленського шукають інші способи показати, що мирний процес не в комі, а якось і кудись іде, тобто мета, яку Зеленський обіцяв своїм виборцям і в яку так вірили на півдні і особливо на сході країни, досяжна. Задля цього на Банковій вирішили паралельно запустити два процеси: надати нормандському формату парламентський вимір, почавши нові переговори по ОРДЛО — між парламентами України та Росії за посередництва парламентів Німеччини і Франції. 

Таку ж мету, але вже в мінському, а не нормандському форматі переслідує і майбутня "рада з вихідців з Донбасу". "Міцні господарники", які в 2014 р. втекли від війни до Києва, найімовірніше, погодяться з пропозицією взяти участь, і Україна згадає такі прізвища, як, наприклад, колишній мер Донецька Олександр Лук'янченко, власник "Норда" Валентин Ландик або колишній (?) власник шахти ім. Засядька Юхим Звягільський", - пише "Ділова столиця" -  Загалом ідея змістити фокус з Офісу президента на "міцних господарників" і депутатський корпус виглядає привабливою для Андрія Єрмака і його начальника Володимира Зеленського. З одного боку, влада показує виборцям, що мінський і нормандський формати не померли, діалог з Москвою триває, хоча й іншими способами. З іншого — вже ніби і не вони модерують діалог, не їм за нього і відповідати".

Утім, враховуючи практику реалізації подібних ідей, нинішня задумка з радою при ТКГ може і не зайти українцям ще до початку роботи. Тут варто згадати про "Платформу примирення" Сивохи, який замість прогресу в переговорах домігся ненависті з боку патріотично налаштованих громадян. Не застраховані від схожого сценарію і учасники майбутнього ради.

Читайте також - Колективна безвідповідальність: Чому Єрмак заговорив про те, що ТКГ нічого не вирішує

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme