Козир для Зеленського: Чим допоможе владі "посадка" Гладковського

Затримання екс-секретаря РНБО Олега Гладковського може допомогти владі змінити інформаційну повістку зі "зради" на "перемогу"

Козир для Зеленського: Чим допоможе влад…

Сьогодні НАБУ затримало Олега Гладковського, який намагався виїхати з країни. За офіційними даними, за підозрою у зловживанні службовим становищем (ч.2 ст. 364 КК України). За даними ЗМІ, йдеться про закупівлю автомобілів МАЗ на потреби оборонки.

Відповідно, поки що не йдеться про опубліковані журналістами Bihus-Info докази розкрадань в оборонці і заробітки на крові. Але особисто Денис Бігус вже святкує. 

Журналіст згадує про Дубневича у власному дописі на Фейсбуці не просто так. Сьогодні генеральний прокурор Руслан Рябошапка направив у Верховну Раду подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Ярослава Дубневича. Прізвища нардепа у ГПУ не називають, однак саме компанії братів Дубневичів та посадовці "Укрзалізниці" фігурують у розслідуваннях НАБУ. Крім того, у справі збігається сума збитків – 93 млн 277 тис грн.

Обидві ці гучні історії досить важливі з кількох сторін. 

1). Акції опозиції проти капітуляції через підписання в Мінську "формули Штайнмайєра" поставили нинішню владу у дуже незручне становище. Рейтинг Зеленського, за даними опитування КМІС, впав до 66% з 73%. Розведення сил у Золотому та Петрівському зірвалося – бойовики стріляли, але винуватцями для багатьох стали ветерани-націоналісти Білецького, які приїхали туди, влаштувавши акцію "останній блокпост". 

Зеленському, Пристайку та іншим спікерам довелося виправдовуватися, розповідаючи про відсутність зради, захист українських інтересів та говорити про вибори на Донбасі лише після виведення іноземних збройних формувань та взяття під контроль кордону. І взагалі підвищувати ставки: вимагати втілення політичних складових Мінських домовленостей виключно після розпуску "ДНР" та "ЛНР". Але продовжувати грати за правилами опозиції, переживши акцію 14-го жовтня, для влади було б неправильно. Тому цілком логічним кроком є зміщення інформаційної складової від "зради" з формулою Штайнмайєра до "перемоги" із посадками "злочинця, що заробляв на крові". На захист Гладковського Майдан не збереться. Занадто токсичним є персона колишнього заступника секретаря РНБО. А інформаційно тема ця є доволі вибуховою і позитивною для влади – в соцмережах вже святкують. Навіть посадка Пашинського в СІЗО на 2 місяці за стрілянину по Хімікусу не викликала такої радості в багатьох.  

2). Для генпрокурора Руслана Рябошапки потенційні посадки Дубневича і Гладковського дуже вигідні. Оскільки Зеленський, який прийшов до влади на лозунгах "весна прийде – саджати будемо", зіштовхнувся на власній пресконференції у фудкорті із логічними запитаннями журналістів: а що там Свинарчуки? І де взагалі посадки? Відповідальним за це мав стати генпрокурор Рябошапка, якого останнім часом жорстоко "хейтив" юрист Андрій Портнов – головний ворог влади колишньої, який закидує Порошенка справами. Питання до Рябошапки виникають і в нардепа від "слуг" Дубінського. Подейкують, що навіть і в Зеленського. 

І хоча Гладковський – це історія НАБУ, Руслан Рябошапка працює в спайці з Артемом Ситником. Він достатньо близький з антикорупціонерами. До того ж, історія Дубневича – це так само йому в плюс. Хоч і виникає питання до суті справи. Раніше НАБУ та Служба безпеки України розслідує кілька кримінальних справ, у яких фігурують посадові особи "Укрзалізниці" і компанії братів Дубневичів. Зокрема щодо розкрадання газу на суму понад 1,4 млрд гривень. Зараз же мова про "Укрзалізницю". 

Таким чином Рябошапка отримує власну піарну історію. Простіше кажучи, він працює. 

3). Зміна інформаційної повістки з "влада капітулює" на "влада саджає" вигідна Зеленському, який розповідає про відсутність обстрілів у Золотому в той час, як штаб ООС фіксує там стрілянину бойовиків. Також цікаво, що суд зняв арешт з дочки російського "Сбербанку". Якраз в акурат після того, як в Україну приїздив Хорошковський. Програма "Схеми" розповідала, що він курує роботу російських банків в Україні.

Поки будуть обговорювати посадки, простіше буде просувати "мирні ініціативи". Але в справі Гладковського є ще один момент. Очільник корпорації "Богдан" є досить близьким соратником Петра Порошенка. Президент Володимир Зеленський обіцяв під час пресконференції, що п'ятий президент України відповідатиме за все. Раніше також прогнозувалося, що посадка Порошенка стане ледь не головним "шоу" цієї осені. А Гладковський – це ланцюжок до Порошенка. Цілком можливо, що його спробують використати в якості свідка проти Петра Олексійовича. І тут буде все залежати від того, чи зможе Гладковський щось розповісти та чи стане він це робити. Та потрібно розуміти, що нинішня влада зацікавлена в переслідуваннях Порошенка. 

Потрібно розуміти, що посадка Гладковського навіть на 2 місяці без внесення застави – це перемога для електорату Зеленського. І людям байдуже, за що його посадять.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme