Кожна третя "зарубіжна" новина на російському ТБ – про Україну. 9 із 10 негативні, - дослідження

Третина інформації в російських новинах присвячена Україні, і тільки одна з десяти цих новин - позитивна

Це констатував радник віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, член групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру Руслан Кавацюк, передає Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Міжнародні події в російських новинних програмах займають надзвичайно велику частину. Події в Україні, Європі, США можуть становити до 90% новинних телепрограм... Говориться про Україну дуже багато, можна сказати що серед всіх негативних новин які є про інші країни - третина присвячені Україні" , - сказав Кавацюк на презентації моніторингу групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру "Наратив російської пропаганди про Україну і Європу" в середу в Києві.

За його словами, співвідношення негативних новин про Україну у другому півріччі 2017 року до позитивних на російських телеканалах становить 10 до 1.

Згідно з даними моніторингу, 6 ключових наративів дають більше 90% негативних згадок України в топ-3 російських каналах.

Зокрема, 33% контенту стосується "громадянської війни в Україні", 22% - неспроможності України як самостійної держави, 15% - "Росія допомагає Донбасу", 10% - наявності русофобії в Україні, 7% - "фашисти і радикали знищують Україну" , 6% - "Україна - маріонетка Заходу".

"Завжди присутня принизлива комунікація про українців, як про "недолюдей". Російському населенню також нав'язується думка про те, що в Україні диктат радикальної меншини", - уточнив Кавацюк.

Довідка: Моніторинг проводився з 1 липня 2014 року по 31 грудня 2017 року за підтримки "Естонського центру Східного партнерства" за ключовими словами "Україна", "українці", "українська влада", "київська влада". За вказаний період було зафіксовано 15,4 тис негативних повідомлень про Україну. Проводився аналіз цільових російських медіа, зокрема, "Перший канал", "НТВ", "Росія-1" і конкретних програм.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme