Кожен депутат, хто проголосував за бюджет, отримав 30-40 мільйонів

275 голосів "за" бюджет в першому читанні – це не ознака прекрасного бюджету. Це домовленість про розділ 7,3 млрд державних коштів

Кожен депутат, хто проголосував за бюдже…
Фото: Слуга народу/Facebook

Як це працює?

В усі роки свої депутати отримували певну суму грошей на свої округи. Окремий рядок в бюджеті означав, що ви домовилися в центрі про виділення грошей, а на місці вам дадуть відкат (ваші компанії отримають підряд).

Еволюція цього процесу привела до створення ДФРР (державного фонду регіонального розвитку). Цей фонд, насправді виконує дві функції:  підтримку регіональних проектів і стимул для утримування депутатів.

Від початку каденції Зеленського фонд частково перестав виконувати першу функцію, бо став таким собі кишеньковим фондом Мінрегіонбуду, а про другу його функцію всі забули в силу простого нерозуміння процесів в Раді.

Тепер, цей механізм відновлено.

Хто отримав?

Вичленити точно, хто з тих 275 депутатів, які віддали свій голос, отримав ці гроші дуже складно з тієї причини, що дуже часто мажоритарники просять списочників "вкладатися" своїми квотами  в їхні округи. Часто також буває, що представники фракцій-сателітів можуть отримувати кошти на своїх представників, які працюють на територіях де є "чужий" мажоритарник.

Але результат на табло показує, що більшість  тих, хто проголосував, отримали ці кошти. Але як і завжди, є ті, хто отримає більше і ті, хто менше. Треба подивитися на сам ДФРР, але можна не сумніватися, що такі депутати, як Антон Яценко, отримають в рази більше за інших, (а потім той самий Яценко розповідає, що саме він відремонтував парк Софіївка).

Скільки вкрадуть?

Важливо зазначити, що механізм ДФРР є частиною децентралізації - місцева влада просить гроші на ті проекти, які вважає необхідними. І тут поруч можуть бути ремонти лікарень і, наприклад, купівля музичних інструментів для музшкіл. 

Критеріїв відбору, як таких, на жаль немає. З однієї сторони 7 мільярдів не такі вже й великі гроші для бюджету в 1-2 трильйони. З іншої, одна з улюблених статей - будівництво фонтанів (нічого так не радує виборця, як фонтан), які навряд чи є розвитком регіонів.

Але повертаючись до питання "скільки крадуть?" точно можна сказати, що не менше 10%. Реально по країні, напевне, 15-20%. Тобто на вчорашньому голосуванні було "вкрадено" приблизно 1 млрд. Це ціна лояльності за один кнопкодень Ради.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"