Козаченко: За півтора року не люстрували жодного суддю

За півтора року жодного суддю не було люстровано
Depo.Влада
11 липня 2015 14:36
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, заявила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"За півтора року жодного суддю не було люстровано, жодного суддю не було звільнено навіть за власним бажанням", - заявила вона.

"Процедура побудована в країні таким чином, що людина не могла піти, навіть якщо вона просто не хоче працювати більше суддею. Скажу чому: справа в тому, що це окремий інститут, конституційний. Звільнити суддю має тільки той орган, який його призначив - це Верховна Рада. А подати документи має тільки Вища рада юстиції, а Вища рада юстиції була розформована у квітні 2014 року, і більше року її не могли фактично обрати", - пояснила Козаченко.

Є труднощі у цьому процесі не лише стосовно суддів, індульгенцію отримують діячі режиму Януковича і у МВС, і у прокуратурі, і у Фіскальній службі, констатувала вона.

"Дуже багато високопосадовців саме напередодні закону, після закону звільнилися за власним бажанням. Є ті особи, які не звільнилися. Зараз в реєстрі саме особи, які звільнені відповідно до закону, а не за власним бажанням, приблизно 620 осіб на сьогодні, до яких застосовано закон. Це ті особи, які насправді захотіли звернутися до суду, щоб оскаржити своє звільнення. Але багато пішли за власним бажанням.

Вони не зможуть повернутися, бо цей фільтр - їх особова справа, посади, які вони обіймали, і термін, який вони перебували на тій посаді - є перешкодою повернення до держслужби", - зазначила Козаченко. 

 

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.