Козаченко: За два роки люстрували лише семеро суддів

За останні два роки за законом про люстрацію були звільнені семеро суддів

Про це розповіла на прес-конференції Тетяна Козаченко, голова Департаменту з питань люстрації Мін'юсту, передає depo.ua з посиланням на Тиждень.ua.

"В Україні були прийняті два закони в судовій сфері. Перший - про відновлення довіри до судової влади. Цей закон зробив чотири важливі кроки: припинив повноваження Вищої ради юстиції; припинив повноваження Вищої кваліфкомісії; дав суддям можливість вибирати собі керівника кожного суду; також була створена тимчасова спеціальна комісія, яка збирала заяви, матеріали і готувала попередні висновки щодо так званих "майданівських" суддях", - розповіла вона.

ТСК передала 46 висновків щодо звільнення суддів за порушення присяги і підготувала 200 справ, за якими висновки не були прийняті, але які може розглядати ВРЮ.

Із цих 46 висновків позитивні рішення ВРЮ прийняла тільки щодо 30 суддів. Із них тільки шістьох звільнили за порушення присяги. "Всі інші досі лежать в парламенті і не звільнені", - підкреслила Козаченко. В інших справах ВРЮ не знайшла ознак порушення присяги, серед них - суддя Микола Чаус.

"Після цього був прийнятий ще один закон - про очищення влади. Там були більш обмежені критерії по суддях і майнова перевірка, яку повністю нівелювала ДФС. Але за цими критеріями Мін'юст подав до ВРЮ 70 пакетів по звільненню суддів на підставі люстрації. З них тільки щодо одного судді було прийняте рішення про люстрацію. Це екс-глава Вищого господарського суду Віктор Тацьков. Всі інші справи або були припинені, або закриті, або знаходяться на розгляді", - сказала Козаченко.

Вона заявила, що під час розгляду цих пакетів ВРЮ максимально лояльно ставилася до суддів, і якщо якийсь конкретний чоловік підпадав під люстрацію, але подав заяву на звільнення, то цій заяві надавався пріоритет.

"На сьогодні за люстраційними критеріями вже звільнені на всю країну семеро суддів. Решта знаходяться в рядах судової системи. Щодо частини з них- це близько 25 осіб - прийняте рішення, але немає остаточного рішення від президента чи парламенту", - сказала Козаченко.

"Все інше, що відбувається, - переатестація, судова реформа - не стосується безпосередньо люстрації", - додала чиновник.

Нагадаємо, що найближчим часом КСУ планує визначитися, чи скасовувати норму Закаону "Про очищиення влади" щодо люстрації суддів, які працювали на злочинні режими, починаючи з КДБ.

 У свою чергу генеральний прокурор України Юрій Луценко вважає неприпустимим скасування норм закону "Про очищення влади" та пригрозив ще жорсткішою люстрацією.

 

 

 

 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme