Черговий "пес з Аджамки": Чому "слуги" ризикують програти вибори через податок на собак і котів

Доки тривають розбірки в "зеленому" таборі між Гео Леросом та іншими представниками Зе-команди, яку минулого року собі обрали 73% населення, під загрозою опинилися домашні звірята

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Черговий "пес з Аджамки": Чому "слуги" р…

У Верховній Раді ще 6 липня було зареєстровано законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі. У цього документу 27 співавторів, переважно "слуги народу", але є й представники інших парламентських політичних утворень, зокрема, депутат "ОПЗЖ" Олександр Фельдман, Сергій Шахов та Микола Кучер із групи "Довіра", соратниця Юлії Тимошенко Анжеліка Лабунська, депутати "Голосу" Леся Василенко, Олександра Устінова та Ярослав Юрчишин. І все б нормально, в цілому - гарна ініціатива, якби прискіпливі громадські активісти із "Ліги антитрасту" не знайшли в ній дуже цікаве ноу-хау, внесене, за їх версією, нардепом Антоном Яценком.

Цей обранець жителів Умані, Уманського, Монастирищенського, Христинівського і частини Тальнівського районів Черкащини нібито запропонував ставити на облік котів, собак, папуг і хом’яків. Експерти скажуть: правильно, люди мають нести відповідальність за тих, кого приручили. Ще де Сент-Екзюпері про це писав. Так, але активісти знайшли одну маленьку деталь: інформація про ідентифікованих тварин зможе вноситись до Єдиного державного реєстру тварин лише "агентами з ідентифікації тварин" та лише за допомогою "авторизованих баз даних тварин". Тобто через приватних посередників, які навряд чи займатимуться цим безкоштовно.

Інакше кажучи, громадянам доведеться цим "агентам Х" заплатити з власної кишені. Автори законопроєкту №3796 стверджують, що його прийняття не потребуватиме додаткових витрат з держбюджету. Експерти з "Ліги антитрасту" це заперечують: ідентифікація та реєстрація тварин є платними процедурами, а закон "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" передбачає обов’язкове відшкодування державою витрат власників тварин на їх ідентифікацію та реєстрацію. Тобто, вимальовується шикарна схема, як примирити вічну ворожнечу між собачниками і кошатниками: й одні, й інші платять гроші за реєстрацію своїх домашніх улюбленців, а держава витрачені кошти компенсує. Ну, колись. А хто у виграші? Якісь агенти з ідентифікації, котрі все одно отримують свій заробіток.

Активісти наполягають: така хитра схема могла прийти на думку Яценку. Але ж він лише один зі співавторів. Інші, хто писав законопроект чи підписувався під ним, мали ж читати документ. Ну, хоча б побіжно. Тим більше, що пан Антон вже не вперше втрапляє в такі казуси разом зі "слугами". Тут варто згадати гучний скандал у жовтні минулого року, коли членів фінкомітету ВР від монобільшості запідозрили в корупції і відправили на детектор брехні. Частина "слуг" донесла на 11 своїх колег, що ті могли взяти "на лапу" по $30 тис за не голосування за законопроект, який би ставив крапку на так званих "майданчиках Яценка" - посередницьких структурах між оцінщиком майна та електронною базою Фонду держмайна. Зрештою, всі виявилися чесними, а "майданчики" таки прибрали. Після скандалу.

Законопроект про податок за котиків і собачок хтось висміяв, хтось згадав про заяву "слуги" Євгена Брагаря, який пропонував пенсіонерці продати собаку і заплатити з цих грошей за комуналку, хтось почав обурюватися: а за равликів і гадючок також треба платити? А за мух і тарганів? І ще слід увести податок на повітря та на утримання мікробів у людському організмі. Тим паче, що тема важлива й актуальна з огляду на свіжі внутрішні розбірки у Зе-команді на тему, хто кому "мікроб", "зрадник" і "порожнє місце в історії".

Втім, схожі варіанти "відносно чесного відібрання грошей у населення" вже були. У січні 2009 року тодішній мер Києва Леонід Черновецький запропонував Київраді ухвалити рішення про "кота Яшу". Офіційно "Затвердження методики розрахунків тарифів на житлово-комунальні послуги за утримання собак у місті Києві". "У мене живе кіт Яша, наприклад, на дачі, він дикий абсолютно, дворовий, дуже добре себе почуває, з нього нічого не буде, хоча я готовий перший заплатити за кота Яшу, а решта заплатять", - казав тоді Черновецький. Він також підкреслив, що введення таких тарифів є не податком, а муніципальним збором. Рішення Київради багато хто висміював, а хтось передрікав падіння тодішньої влади, яка вдалася до непопулярних заходів. У нас екскременти за своїми собаками і досі прибирають одиниці, а тут ще й платити за утримання домашніх улюбленців! Власне, після приходу до влади Віктора Януковича Черновецького та його команду відсунули від управління Києвом. І "майданів" на захист мера не було. Може, вся справа в котиках? І от зараз "слуги" і Ко наступають на ті самі граблі.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme