Вихідці з Донбасу: Чим відомі і про що тепер розповідають українські нардепи з коронавірусом

Сьогодні стало відомо про те, що на коронавірус захворів народний депутат від "Слуги народу" Руслан Горбенко. Таким чином, це вже четверте зараження народного депутата в Україні COVID-19. Захворілих об'єднує те, що всі вони - вихідці з Донбасу і приблизно одного віку

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Вихідці з Донбасу: Чим відомі і про що т…
Руслан Горбенко - четвертий захворілий нардеп

Depo.ua розповідає, чим ще прославилися ці народні обранці.

Хто такий Сергій Шахов - перший український депутат з коронавірусом

Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що в Україні на коронавірус захворів перший нардеп. Сергій Шахов – 18 березня це підтвердили лікарі. Цю інформацію підтвердив і сам нардеп у своєму відеозверненні. Нардеп розповів, що наразі почуває себе добре, а перші симптоми відчув три дні тому і заявив, що заразився коронавірусом на території України, а не за кордоном, звідки він напередодні приїхав. 19 березня з'ясувалося, що другою людиною, у якої виявили коронавірус у Київській області, виявилася дружина Шахова.

Наразі нардепа лікують в інфекційному відділенні Олександрівської лікарні і про перебіг лікування він методично інформує в себе на фейсбуці.

Шахов народився 7 травня 1975 року в казахському селищі Саяк. У 1976 році його сім'я переїхала в Луганську область до міста Брянка, а через десять років, у 1986 оселилася в Стаханові на Луганщині. У цьому місті він починав як підприємець, а потім пішов у політику. З 2006 року по 2010 був депутатом Луганської обласної ради, потім став членом виконавчого комітету Стахановської міської ради.

У квітні 2014 року тоді ще журналістка Тетяна Чорновол опублікувала розслідування, з якого можна дізнатися про начебто причетність Шахова до відмивання грошей для екс-президента Віктора Януковича і його "Сім'ї". І не тільки: на його столі в столичному офісі на Гончара, 35 лежало запрошення на ювілей Віктора Януковича (молодшого) в ресторан "Монако", а в телефоні Чорновол виявила цілу купу номерів, пов'язаних з прізвищем Пшонки і Януковича.

Проте після Майдану Шахов намагався заповнити нішу головного патріота Донбасу, тавруючи луганських "регіоналів", з одним із яких – колишньою ключовою фігурою на Луганщині Олександром Єфремовим – він мав давній конфлікт. І, при цьому, намагався всіма силами відмитися від тісних зв'язків із "донецькими сімейними". Згодом патріотична риторика взяла своє, розслідування Чорновол забулося.

У 2015 Шахов обрався депутатом міськради Сіверськодонецька. А ще до цього неодноразово намагався потрапити у парламент. 

Але став нардепом вперше тільки у 2016 року від 114 округу на проміжних виборах. Тоді його звинувачували у підкупі виборців не тільки цукром, а й грошима. 

Вотчина Шахова на Луганщині - Сіверськодонецьк. За контроль над містом він довго боровся з місцевим "опоблоківцем" Сергієм Бутковим, влада у місті переходила то до "шахівців", то до "бутковців", по шість разів звільняли і поновлювали мера, міняли склад виконкому та заступників у мерії. Протистояння там триває і досі.

У декларації Шахова за 2018 рік (подана у червні 2019 року),  вказано, що в нього одна дитина. Але фактично у Шахова  п`ять дітей. Зазначений в декларації син – Микита – володіє двома квартирами в Києві. Сергій Шахов – однією квартирою в окупованій Кадіївці. Микита їздить на Hyundai Accent за 385 тисяч гривень, а от його батько-нардеп власного транспорту не задекларував. Микита вказаний нардепом як співвласник керуючої компанії "Наш будинок" (Київ).

За рік роботи нардепом Шахов заробив 848 тисяч гривень. Дохід від відчуження рухомого майна склав 630 тисяч гривень. Також Шахов є засновником та керівником "Благодійного фонду Сергія Шахова" та благодійної організації "Фонд Сергія Шахова".

І це вся інформація, наведена Шаховим у своїй декларації. Звідки у нього гроші на те, щоб завалити область цукром перед виборами - невідомо. До речі, правоохоронці зараз розслідують поодиночні випадки підкупу виборців в Лисичанську. 

На парламентських виборах 2019 року з шести округів на Луганщині, три підгорнули під себе люди нардепа Шахова, і, власне, сам Шахов. Це було прогнозовано. Шахов довгі роки наполегливо працював з електоратом. Його люди реагувли на найменший інформаційний привід, аби підвищити свою впізнаваність. Крім того, фішка Шахова вже багато років – це цукор. Результати виборів показали, що Шахов довгі роки засівав цукром Луганщину для того, аби провести у Раду своїх соратників. І це йому вдалося.

Сергій Вельможний - міг заразитися від Шахова

Про те що нардеп, член депутатської групи "Довіра" Сергій Вельможний через Шахова знаходиться в групі ризику (16 березня він був на погоджувальній раді, де збирались голови усіх фракцій), Depo.ua вже писав в статті Хто в Раді може захворіти через нардепа Шахова, в якого виявили коронавірус. І там ще пару десятків прізвищ радимо звернути увагу, якщо вам доводиться контактувати з народними депутатами.

Про хворобу Вельможного повідомив Telegram-канал "КОРОНАВИРУС". У свою чергу Telegram-канал "Лещенко тут" уточнює, що про захворювання Сергія Вельможного розповів інший народний депутат Сергій Шахов, якого госпіталізували з коронавірусом. Шахов начебто навіть додав, що Сергія Вельможного разом із сином привезли до Олександрівської лікарні.

Наразі вже і сам народний депутат не приховує свого стану і регулярно звітує про перебіг лікування.

Про Вельможного відомо небагато. Народився 1976 року в місті Стаханові на Луганщині. Працював у правоохоронних органах, був помічником депутата Верховної Ради 8 скликання Сергія Шахова на громадських засадах і є головою Рубіжанської міської організації партії "Наш край". Засновник та керівник Адвокатського об'єднання "Вельможний та партнери".

У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання за округом №112 (Луганська область) як самовисуванець. З грудня 2019 року - член депутатської групи "Довіра", до того - позафракційний. Член Комітету з питань правової політики.

Кандидат юридичних наук.

За два дні до того, як стало відомо про його хворобу, Вельможний повідомляв, що працює над напрацюваннями змін до законодавства, щодо першочергових заходів спрямованих на запобігання виникнення і поширення COVID-19 і збирався на позачергове засідання Верховної ради.

Олександр Лукашев - нардеп з ОПЗЖ, але теж працював із Шаховим

Третім "коронавірусним депутатом" став нардеп від ОПЗЖ, але не Волошин, якому після контакту із зараженим французьким колегою довелося неодноразово виправдовуватися, що в нього ніякого коронавірусу нема, а Олександр Лукашев.

Про хворобу Лукашева повідомив нардеп із "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко у Telegram.

Лукашев, як і двійко його колег, про яких йшлося вище – родом з Донбасу, народився в 1976 в місті Антрацит на Луганщині.

У 2011 році став Лукашев став доктором юридичних наук. У період з 2011 по 2017 рік входив до складу Науково-консультативної ради при Верховному Суді України, а в 2019 став членом Науково-консультаційної ради при Конституційному Суді, повідомляє ua-rating.com.

В Раду пройшов від ОПЗЖ "Опозиційна платформа — За життя" (виборчий округ № 113, Білокуракинський, Кремінський, Сватівський, Старобільський, Троїцький райони, частина Новоайдарського району), на час виборів був керівником юридичного відділу благодійної організації "Фонд Сергія Шахова".

Зараз обіймає посаду першого заступника голови комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Останнє повідомлення на його сторінці (ну, в тому сенсі, що більше повідомлень нема) – від колеги-нардепа про те, що вони пройшли тестування на COVID-19, почуваються добре, але перебувають на самоізоляції. 

Руслан Горбенко - єдиний "Слуга народу" в цій четвірці

Депутат від "Слуги народу" Руслан Горбенко сам повідомив, що перебуває в Олександрівській столичній лікарні, а один з двох його тестів на коронавірус виявився позитивним.

Руслан Горбенко народився в 1979 в місті Шверін, Німеччина.Працював приватним підприємцем, заснував ТОВ "Інтершина" та ТОВ "Інтергума-2010",  в 2014–2019 рік — директор, засновник ТОВ "Інтершина УА". На виконання Закону України "Про статус народного депутата" передав корпоративні права в компаніях.

Колишній "регіонал", в 2010-14 був депутатом Луганської міської ради від Партії регіонів. В нинішню Раду пройшов за списком партії "Слуга народу", заступник Глави парламентського Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Далі, за однією інформацією 2014 році, після початку війни на Донбасі, виїхав з родиною до Києва, вивіз із собою більшу частину співробітників своїх підприємств, у Києві допоміг їм придбати житло і побудував гуртожиток. Внаслідок війни на Донбасі втратив основну частину активів.

За іншою є фігурантом антикорупційних розслідувань.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme