Кошель: Половина кандидатів до ЦВК не мають жодного стосунку до виборів

5 з 11 кандидатур до складу ЦВК, які до парламенту вніс президент України Петро Порошенко — це професійні державні службовці, які не мають жодного стосунку до виборчих процесів чи виборчого законодавства
Depo.Влада
8 червня 2016 05:37
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі "5 каналу" заявив голова комітету виборців України Олексій Кошель, передає depo.ua з посиланням на 24tv.ua.

"Якщо проаналізувати склад Центрвиборчкому, ми побачимо, що половина – 5 із 11 – це професійні державні службовці, професійні чиновники, які не мають відношення ні до виборчих процесів, ні до реформи законодавства, і принаймні за останні два роки я не пам'ятаю, що публічно вони заявляли про себе як експерти з питань виборів", — підкреслив голова КВУ.

Сам Кошель не впевнений у тому, що Верховній Раді вдасться у вівторок проголосувати за усі кандидатури.

"Коли ми почули заяву Андрія Парубія про те, що у вівторок вже може бути проголосовано (оновлений склад ЦВК – ред.), то наш сценарій значно скептичніший. Я думаю, що швидше за все у вівторок буде частково оновлена виборча комісія", — зазначив він.

Причина такого скептицизму — окремі кандидати на крісло у ЦВК можуть не набрати необхідної кількості голосів.

"11 кандидатур по 226 голосів – це велике завдання для парламенту. Чи він з ним справиться? Тим більше, по окремих кандидатурах вже пішли суперечки, вже партії почали відмовлятися", – зауважив голова КВУ.

Нагадаємо, 7 червня Петро Порошенко оприлюднив список прізвищ членів Центральної виборчої комісії, яких пропонує звільнити, та їхніх потенційних наступників.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада