Корупційні гальма: У НАБУ склали рейтинг найбільш затягнутих справ

Досі не розпочався судовий процес у 22 із 81 справи, яку завершили детективи Національного антикорупційного бюро

Серед причин затягування з розглядом – проблеми з визначенням підсудності, відпустки суддів, неявка учасників процесу, тривалий розгляд апеляційних скарг на повернення обвинувального акту, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-служба НАБУ.

"Існують і "справи-рекордсмени", підготовче засідання в яких не призначається понад рік", - наголошують у бюро.

Антикорупційне відомство навело приклади найтривалішого відкладання справ.

"Так, у кримінальному провадженні за обвинуваченням посадових осіб Васильківської РДА Київської області підготовче засідання призначене на 8 серпня, при цьому обвинувальний акт був переданий ще 30 червня 2016 року. Впродовж року судові засідання переносились через хвороби і неявку захисників, звільнення суддів Верховною радою України та неможливість формування нового складу колегії, а також обвинувальний акт повертався судом прокурору, проте це рішення згодом було скасовано апеляційною інстанцією", - розповіли НАБУ.

Крім того, понад 8 місяців не можуть провести підготовче судове засідання "у відомій справі так званих "тернопільських прокурорів".

"Впродовж цього часу засідання не відбувалися через неявку учасників процесу, а також численні клопотання сторони захисту. 19 травня суд вирішив повернути обвинувальний акт прокурору, за два місяці це рішення було скасовано в апеляційній інстанції", - зазначили в бюро.

Наразі судові рішення ухвалені лише у 22 справах. Більшість із них – угоди про визнання винуватості з другорядними учасниками корупційних схем.

З огляду на вищезазначене НАБУ знову наголошує на необхідності якнайшвидшого створення в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду, який поставить крапку у справах від НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, що керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький ще у травні заявляв, що понад 70 кримінальних справ щодо корупції можуть розвалитися в суді через порушення підслідності у розслідуванні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада