Корупційні ризики в Україні в чотири рази вищі, ніж у Польщі

Україна посіла 132 місце серед 197 країн у рейтингу корупційних ризиків, в якому найменші ризики у країни, що зайняла перше місце
Depo.Влада
13 листопада 2014 10:32
ФОТО: depo.ua
Корупційні ризики в Україні в чотири рази вищі, ніж у Польщі
Корупційні ризики в Україні в чотири рази вищі, ніж у Польщі

Про це свідчать дані некомерційної ділової асоціації TRACE International, передає ДеПо з посиланням на РБК-Україна.

Експерти TRACE International (міжнародна асоціація, яка допомагає компаніям відповідати антикорупційному законодавству) спільно з американським аналітичним центром Rand Corporation представили новий індекс, що оцінює корупційні ризики. TRACE Matrix фіксує ситуацію з хабарництвом у всіх країнах світу.

Найнекорумпованою країною світу була визнана Ірландія. Друге місце зайняла Канада, третє дісталося Новій Зеландії, четверте - Гонконгу, п'яте - Швеції. В першу десятку найнекорумпованих країн також увійшли Фінляндія, Сінгапур, Японія, Німеччина і США. Грузія опинилася на 11 місці.

За даними TRACE Matrix, Росія відстала від України лише на два рядки - вона посіла 134 місце серед 197 країн. При цьому Польща знаходиться на 31 місці, Білорусь - на 74. Сусідами України по рейтингу стали африканська республіка Джібуті (131) та Аргентина (133).

Країни оцінювали за чотирма основними критеріями: як бізнесу доводиться взаємодіяти з владою країни, які в цій державі існують антикорупційні закони і як вони застосовуються на практиці, наскільки прозора держслужба і державні процедури та чи існує можливість громадського контролю за усіма цими процесами - в тому числі і з боку ЗМІ. В результаті TRACE Matrix являє собою індекс з областю значень від 1 до 100: чим вище число, тим вищі ризики, які асоціюються з корупцією, в кожній конкретній країні світу.

Зі 100 можливих балів Україна набрала 64, що говорить про наявність в країні досить високих ризиків для бізнесу, пов'язаних з корупцією. Якщо говорити про окремі фактори, то найгірший результат у України у взаємодії бізнесу з владою - 69 пунктів зі 100. Цей показник оцінюється на підставі того, як часто підприємцям доводиться вступати в контакт з чиновниками різних рівнів і відповідно, як часто виникає ситуація, в якій можливий хабар. За антикорупційне законодавство Україні присудили 52 бали.

За версією TRACE Matrix найбільш ризикованими країнами, з точки зору корупції, є Камбожда, Узбекистан, Ангола, Йемен і Нігерія.