Односельчанин Зеленського: Стало відомо, хто може розповсюджувати китайські тести в регіони

Україна почала отримувати тести на коронавірус COVID-19 та інше обладнання і засоби захисту, які допоможуть у боротьбі з, поки що, найстрашнішою хворобою 2020 року; однак, треба ще розповсюдити це майно у регіони
 

Односельчанин Зеленського: Стало відомо,…
Фото: ЕРА

В Україні продовжується боротьба з коронавірусом COVID-19. 23 березня літак Збройних сил України Іл-76 доправив в аеропорт "Бориспіль" (Київ) з китайського Гуанчжоу першу партію медичного вантажу, серед якого – тести для виявлення коронавірусної інфекції. Незабаром очікуються нові партії з того ж Китаю, Південної Кореї та інших країн.

Президент Володимир Зеленський вже встиг відрапортувати, що близько 100 тисяч тестів відправлять у критично важливі підрозділи й організації – передусім у діючі підрозділи Збройних сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та поліції. Решта буде передана в лікарні, що визначені як базові для протиепідемічних заходів.

Наразі достеменно невідомо, як саме буде відбуватись розповсюдження у лікарні – за яким алгоритмом, пріоритетністю і, що найголовніше, – на платній, чи безоплатній основі.

З боку держави реалізацією швидких тестів на коронавірус COVID-19 займається ПАТ "Укрмедпром", на платній основі – за ціною 240 грн. за одиницю з терміном поставки до 15 робочих днів.

ПАТ "Укрмедпром" створено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 № 897 "Про подальше реформування медичної та мікробіологічної промисловості". Товариство належить до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України. Основним напрямом діяльності Товариства є управління переданими йому в управління майновими правами держави, в тому числі корпоративними. Метою та завданням діяльності Товариства є сприяння реформуванню та розвитку ринку лікарських засобів та продукції медичного призначення.

Обов'язки генерального директора ПАТ "Укрмедпром", згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України "Про покладення обов'язків" № 87-о від 20 листопада 2019 року, виконує Бабенко Михайло Миколайович – односельчанин президента Володимира Зеленського по селу Іванковичі, Васильківський район, Київська область (інформація збігається в деклараціях обох чиновників).

Разом з тим, Depo.ua з власних джерел отримало інформацію, що розповсюдженням отриманого антикоронавірусного обладнання нібито будуть займатися й інші компанії. Щоправда, поки невідомо – на яких умовах (платних чи безоплатних). Але що це за компанії і чи будуть вони насправді - невідомо. Все на рівні чуток.

Також, згідно офіційної електронної декларації, поданої 17 листопада 2019 р Михайло Бабенко також володіє:

- має у спільній власності (10%) і з 15.07.2013 є емітентом цінних паперів (50000 акцій) ПАТ "Медфарком-центр" (код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань:  33239630). КВЕД 46.46 Оптова торгівля фармацевтичними товарами. Кінцевим бенефіціарним власником є швейцарець Франсуа Зюршер з Женеви, на якого офіційно зареєстровані більше десятка різних фірм. До того, як піти працювати у ПАТ "Укрмедпром" при МОЗ, Михайло Бабенко був керівником ПАТ "Медфарком-центр".

- має у спільній власності (50%) і є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "САНА" (код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 20175380). Крім нього 25% фірми перебуває у власності Бабенка Миколи Михайловича (батька) і ще 25% – Маслянського Володимира Ілліча. КВЕД 47.73 Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах.

- є засновником і має у спільній власності (10%) ТОВ "Палмед" (код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 41791631). КВЕД 46.46 Оптова торгівля фармацевтичними товарами. Кінцевим бенефіціарним власником є швейцарець Франсуа Зюршер з Женеви, на якого офіційно зареєстровані більше десятка різних фірм.

Згідно тієї ж декларації на сайті НАЗК, фірми ПАТ "Медфарком-центр" і ТОВ "Палмед", пов'язані з Михайлом Бабенком, за всі роки сумарно виграли тендерів на суму 3 076 540 276,22 грн (3 млрд 076 млн 540 тис 276 грн 22 коп). Подейкують, що серед іншого, з продукції, яку реалізовують компанії, пов'язані з Бабенком, буцімто сформовані так звані бебі-бокси (кошики для новонароджених, які з вересня 2018 року державним коштом видають усім породіллям).

До речі, в електронній декларації Михайла Бабенка є цікава примітка: "Активи в 10+ разів перевищують доходи".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme