Коронавірус в Україні: Що відбувається 17 березня

Наразі в Україні підтвердили сім випадків коронавірусу

Depo.ua відстежує епідеміологічну ситуацію в країні, будні українців в умовах поширення пандемії коронавірусу та введення карантину. Все, що потрібно знати станом на 17 березня.

Скільки хворих від Коронавірусу в Україні


Так, за добу кількість хворих з підтвердженим діагнозом коронавірус збільшилося на дві людини. Наразі четверо хворих у Чернівецькій області і два – у столиці. 

Також є один летальний випадок у Радомишлі Житомирської області. Нагадаємо, 71-річна жінка поверталася із заробітків, заїхала до родичів у Львів, зустрілася з киянами і ходила до церкви. При цьому вона нездужала протягом тижня. Зрештою, таки звернулася до лікаря, але врятувати її не вдалося. 

Вчора ввечері з'явилася інформація про ще одну померлу, що перебувала на лікуванні у Чернівецькій обласній лікарні. Жінку госпіталізували з підозрою на коронавірус, але результатів аналізів наразі не отримали. 

У Чернівецькій ОДА зазначили, що смерть настала внаслідок важкої супутньої неврологічної патології, не пов'язаної з проявами коронавірусної інфекції. 

Що за обмеження під час карантину COVID-19

За словами нардепа Олексія Гончаренка, на засіданні уряду прийняли рішення від сьогодні ввести режим надзвичайної ситуації в Житомирській та Чернівецькій областях.

По всій Україні з 17 березня забороняється приймати відвідувачів закладам культури, ТРЦ, ресторанам, кафе, та іншим закладам харчування, розваг і послуг. Служби доставки їжі зможуть працювати.

Вже з 18 березня забороняється залізничне, авіа- та автобусне міжміське та міжобласне пасажирське перевезення. Припиняє працювати метрополітен. За даними Міністра транспорту та інфраструктури Владислава Криклія, метрополітен зупиняється з 00:00, 17 березня. Але попри його слова в Києві він досі працює.

Також забороняються масові заходи за участю більше 10 осіб, обмежується експорт деяких продуктів харчування. 

МОЗ має тимчасово призупинити проведення планових операцій. 

Коронавірус у Києві

У місті Київ лабораторно підтверджено два випадки COVID-19. Ще напередодні вдень міські чиновники заявляли, що було проведено майже 100 тестів на коронавірус і жоден з них не підтвердився, а вже пізно ввечері виявилось, що захворів хлопець та жінка.

Пацієнти ізольовані, їм надається симптоматичне лікування. Жінка, яка нещодавно відвідувала французький курорт, наразі перебуває на самоізоляції вдома, під наглядом лікарів.

Інший хворий – молодий київський студент, який контактував з хворою жінкою, що померла від коронавірусу на Житомирщині. Він є хлопцем онуки померлої і вони відвідували жінку, коли вона була ще жива.. Він перебуває на лікуванні в Олександрівській лікарні столиці.

Із закриттям метро пересуватися столицею можна буде наземним транспортом, але не більше 10 людей у салоні. Зазначимо, що попри намір уряду зупинити метро вже сьогодні, станом на 9 ранку воно працює. 

Від сьогодні у столиці закриваються торговельні центри, салони краси, тренажерні зали та всі заклади громадського харчування. 

Читайте також: Коронавірус у Києві: Як буде жити столиця на тотальному карантині

Житомир

На Житомирщині на коронавірус перевіряли п'ятьох пацієнтів – мешканців Бердичівського, Андрушівського, Ємільчинського та Хорошівського районів області, що звернулися у лікарні з симптомами, схожими на прояви підступної хвороби.  Однак у жодного з них хвороби не виявили

Нагадаємо, що у самому Радомишлі ізолюція пройшла не без ексцесів.  Зокрема, 15 березня запрацював закритий владою міський ринок. У підсумку, поліції довелося розганяти торговців. 

Харків. Хроніки Коронавірусу

У Харкові офіційно зареєстрованих хворих на коронавірус немає. За словами голови Харківської ОДА Олексія Кучера, також немає осіб, у яких підозрюється коронавірус. Однак у всьому регіоні досі відсутні тест-системи для виявлення цього вірусу.

Від сьогодні у місті запроваджується карантин.  У Харкові закривають непродовольчі ринки та всі магазини секонд-хенд. Продовольчі ринки та ринки зі змішаною торгівлею продовжать працювати. 

У лікарнях вводиться масочний режим. Відвідувати хворих тимчасово не можна.  Клієнти у центрах надання адміністративних послуг обслуговуються за попереднім записом. При цьому із резервного фонду бюджету міста Харкова виділено 20,5 млн грн для купівлі апаратів штучної вентиляції легенів, антибіотиків, засобів дезінфекції і індивідуальних засобів захисту для міських лікарень.

При цьому Геннадій Кернес заявив, що не буде закривати метро, за що Володимир Зеленський пригрозив йому кримінальною відповідальністю. 

Читайте також: Мерія Кернеса посилила карантин: Повний перелік змін, запроваджених із 17 березня

Львів

У Львові, окрім інших заходів, вирішили запровадити дистанційний режим роботи працівників. Також тут переглянуть режим роботи громадського транспорту.

У місті визначили перелік закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги пацієнтам, а також вирішили ввести режим підвищеної готовності до надзвичайної ситуації

Одеса

Станом на сьогодні випадків COVID-19 в Одеській області не зареєстровано. Два випадки підозри у пацієнтів інфекційних стаціонарів Ізмаїла та Одеси не підтвердилися. 

У місті ввели обмеження на користування громадським транспортом. Так, до десяти пасажирів має бути у маршрутних таксі та до 20 пасажирів у трамваях, тролейбусах, автобусах, що працюють на міських маршрутах. Пасажири мають бути у масках.

Також на Одещині припинили реєстрацію шлюбів до 3 квітня

Раніше одеська влада звернулася з проханням закрити фітнес-клуби.

Хмельницький

Поки у місті активно дезінфекують базари та громадський транспорт. Без ексцесів не обходиться. Наприклад,  в одній з аптек Хмельницького виявили захисні маски невідомого походження. Рівень захищеності області потроху зростає. Так, уже 16 березня Кам'янець отримав 100 тестів на коронавірус. 

Наразі закрили на в’їзд і виїзд місто-супутник ХАЕС Нетішин.

Коронавірус у Запоріжжі

Підтверджених випадків коронавірусу немає ані в місті, ані в усьому регіоні.  Були три підозри: у заробітчанки, яка приїхала з Італії з ознаками респіраторної інфекції, та у двох моряків ліванського судна, яке зайшло в порт Бердянська. Усі три підозри були відкинути ще минулого тижня після проведення відповідних тестів.

Але лікарі почали звертати увагу на хворих з симптомами, схожими на прояви коронавірусу. Такі випадки були зафіксовані в усіх великих містах області та у низці інших населених пунктів. Наприклад, лише впродовж вихідних обласний лабораторний центр надав консультації щодо 12 сумнівних випадків в різних лікарнях області: у Запоріжжі таких "сумнівних" хворих було сім, в Оріхові – два, по одному – в Бердянську, Мелітополі й Комишувасі.    

У Запоріжжі від сьогодні посилений карантин, мають бути закриті ринки, спортклуби, торгові центри тощо. Національному заповіднику "Хортиця" рекомендовано обмежити скупчення людей на території – не більше десяти, теж саме рекомендують релігійним організаціям. Окрім того, у Запоріжжі відпрацьовують питання щодо можливого обмеження транспортно-пасажирських перевезень.

Читайте також: Карантин на Запоріжжі: Чому закриттям ринків та торгових центрів ізоляція може не обмежитися

Донбас

16 березня у Маріуполі четверо людей шпиталізовані з підозрою на коронавірус. Це мати з дитиною, чоловік і жінка, які перебувають в Маріупольській лікарні швидкої допомоги. Їхні біоматеріали відправлені на аналізи до Києва. 17 березня будуть результати досліджень.


У двох жителів Слов'янська, яких госпіталізували 14 березня, коронавірусу не виявили. У дівчинки з Краматорська також вірус не виявлено. Лабораторний результат аналізу від 13 березня жительки Луганщини, якій ставили підозру на коронавірус, виявився негативним.

З 16 березня за наказом Командувача об’єднаних сил на контрольних пунктах в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей на два тижні заборонили вільний перетин КПВВ в обох напрямках. 

Виняток – лише для громадян, які мають постійну реєстрацію на підконтрольній Україні території. Пропуск на тимчасово окуповані регіони – тільки для громадян, які там проживають.

Серед тих людей, хто перетинає КПВВ, в захисних масках всього кілька.  

Читайте також: КПВВ "Новотроїцьке" в перший день обмеження перетину: Як діє карантин, що кажуть люди

У Червоному хресті вважають, що мешканці окупованих територій – у зоні ризику, адже тривале перебування у зоні бойових дій підриває імунітет. 

Дніпро. Хроніки Коронавірусу

У місті та області жодного підтвердженого випадку коронавірусу немає. Місцеві влади поглибили карантин, у Кривому Розі зачинили навіть церкви. У Дніпрі 17 березня має бути ухвалене рішення про закриття усіх магазинів, крім продуктових, а також фітнес-центрів, закладів громадського харчування і т.д. Працюватимуть лише АЗС, аптеки і продуктові магазини.

При цьому працівників Дніпропетровської ОДА відправили працювати з дому. Голова адміністрації Олександр Бондаренко закликав роботодавців послідувати їхньому прикладу. 

Закарпаття

МОЗ передало у регіон 285 тисяч масок. В області діє 22 лікарні з інфекційними відділеннями, які мають 174 апарати для проведення штучної вентиляції легенів.

В області введено карантин до 3 квітня. Повністю закривають пішохідний пункт пропуску на українсько-словацькому кордоні "Селменці". Словаччина погодилася відкрити у пішохідному режимі пункт пропуску "Вишнє Нємецьке – Ужгород" для українців, які прагнуть повернутися додому. Пункт працюватиме з 08:00 17 березня до 18:00 22 березня. Закарпатських заробітчан, які повертаються з Чехії, Італії, Словаччини, Угорщини, Німеччини, просять залишатися в самоізоляції. Громадяни обов'язково мають повідомити сімейного лікаря.

На в'їздах в область запроваджують температурний скринінг. В Закарпатську ОДА – вхід за перепустками. Особисті прийоми громадян призупинені. 

Полтава

Протягом доби 16 березня жоден мешканець Полтавщини з підозрою на коронавірус до лікарень області не звертався. У місті ввели карантинні заходи до 3 квітня. 

Вінниця

У медичних закладах Вінниці перебувають дві особи з підозрою на коронавірус – сьогодні мають надійти аналізи зі столиці. Вчора, 16 березня, стало відомо, що у двох вінничан, яких після повернення з Польщі й Іспанії перевіряли на коронавірус (COVID-19), діагноз не підтвердився, вони хворі на грип.

Загалом інформація про першу підозру на коронавірус на Вінниччині з’явилась у четвер, 12 березня. Для обстеження пацієнта скликали консиліум лікарів і відібрано біологічні матеріали для спеціальних лабораторних обстежень. Підозри не підтвердилися. У п’ятницю, 13 березня, до МКЛ №1 було госпіталізовано 25-річну жінку з підозрою на коронавірус. Жінка 1 березня приїхала із Польщі, за два тижні у неї погіршилось самопочуття. Зараження коронавірусом не підтвердилось.

Для власників міських заходів, які порушуватимуть обмежувальні заходи під час карантину, ввели штраф від 34 тис. грн.  Сьогодні вже притягнули до відповідальності два інтернет-салони, в яких знаходилися неповнолітні.

Також у місті виявили факт спекуляції медичними масками

Що планує робити влада при єпідемії Коронавірусу

Володимир Зеленський не виключив можливість введення надзвичайного стану в Україні. Також Верховна Рада проголосувала законопроект про коронавірус, який вводить обмеження, штрафи за порушення карантину і посилює роль поліції. А також спрощує зааупівлі і скасовує низку ПДВ на ввезення ліків. За проект проголосували 344 нардепи. Також у середу має бути введений надзвичайний стан в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада