Коронавірус, падіння гривні і дефолт: Як олігархи користуються страхами українців

На тлі справді серйозних проблем, які як на замовлення одна за одною обсіли Україну, групи впливу довкола чинної влади нагнітають паніку серед населення, щоб у цій каламуті зловити жирну "рибу". Їм хочеться їсти

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Коронавірус, падіння гривні і дефолт: Як…

Поява коронавірусу, раптова зміна уряду, світова економічна криза, курсові "гойдалки", "діра" в держбюджеті, дивні дії офіційних представників України у стосунках з Росією – усе це в комплексі створило довкола нашої країни негативне тло. Та навіть із таким комплексом проблем можна справлятися і долати їх з прийнятним рівнем втрат, про що свідчать приклади багатьох країн сучасного світу. Але українська специфіка, котра різнить нас від держав, які заведено називати цивілізованими, полягає не лише в очікуванні пересічними громадянами дива у вигляді "Європи", яка має впасти на українську землю просто так, без напруження зусиль – наприклад, в результаті одного походу на виборчі дільниці та голосування за все нове проти всього старого. Цей фактор можна б спробувати з часом "вилікувати" за допомогою мудрої влади і створення нормальної системи освіти молоді. На жаль, не маємо ані першого, ані другого. Тож помножте інфантильність загальної маси українців на жадібність владоможців, яка зростає у геометричній прогресії з кожним новим поколінням біля керма, додайте до цього пекельного коктейлю постійну присутність на наших кордонах історичного ворога – і отримаєте прогноз недалекого майбутнього української держави.

Британський профспілковий діяч XIX сторіччя Томас Даннінг висловив думку, яку помилково приписують Карлу Марксу: "Забезпечте 10%, і капітал згоден на всяке застосування; при 20% він стає жвавим, при 50% готовий зламати собі голову; при 100% він попирає ногами всі людські закони; при 300% немає такого злочину, на який він не ризикнув би піти хоч і під страхом шибениці". У нашому випадку йдеться не про шибениці, а про великі гроші. Які визначають засоби їх отримання.

Пострілом стартового пістолета до різкого збільшення олігархічної активності стала дивна у своїй раптовості та несвоєчасності відставка уряду Гончарука, до якого опоненти приклеїли тавро "соросята". З цього моменту почалося. Достатньо проаналізувати контент новин і програм основних телеканалів, щоб побачити методи, якими діють члени клубу найбагатших громадян України. Синхронно з олігархічними телеканали працюють Телеграм-канали групи Коломойського і колишніх регіоналів, методично доганяючи тих "соросят", яких ще "забула" звільнити Банкова, розганяючи спекуляції про стрімке зниження курсу гривні, про бажання інвесторів позбавитися українських державних цінних паперів, про майбутнє звільнення керівництва Нацбанку тощо. Ці сигнали продукують або посилюють проросійські видання. Останній приклад – хвиля публікацій про начебто підозру Петру Порошенку, яку він мав отримати сьогодні на допиті в ДБР, куди не прийшов. Бо "втік" з країни.

Повторимо, весь цей штучний хаос потрібен олігархам, щоб розвернути державну політику в потрібному їм напрямку. На носі вирішальне голосування за відкриття ринку землі. Комітет парламенту, схоже, спробує зупинити другий етап реформи медицини. Очікуються важливі рішення щодо перспектив "ЛДНР". Ще одна з ключових цілей усієї цієї активності клубу найбагатших – намагання зірвати переговори України з Міжнародним валютним фондом щодо отримання чергового траншу фінансової допомоги. От саме до цього нас підводять, нав’язливо пропонуючи Зеленському погодитися на політично вмотивоване переслідування свого попередника. Далі – омріяний Коломойським дефолт. Після чого Україні надійде пропозиція скористатися мільярдним кредитом від Росії – і про це Ігор Валерійович вже говорив публічно.

Тож, що робити українцям у чергові складні часи? Перш за все, думати й аналізувати. Інакше професійні маніпулятори наживатимуть на паніці і страхах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme