UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Коронакриза може суттєво "вдарити" по "Укрзалізниці", – Кабмін

Уряд допускає, що коронакриза може завдати нищівного удару по залізничному сектору країни, який і без кризи перебуває в скрутному становищі

Про це йдеться в ухваленій 27 травня комплексній урядовій програмі з відновлення вітчизняної економіки, передає Depo.ua.

Такий негативний прогноз розробники програми пояснюють недоотриманням доходів від вантажних перевезень через зниження попиту, яке обумовлено уповільненням економіки, а також від пасажирських перевезень – через їхнє зупинення на час карантину.

Кабмін зазначив, що основу доходу "Укрзалізниці" формують вантажні перевезення (88% в 2019 році), причому з 2013 року дохід від вантажних перевезень зріс майже вдвічі, попри поступове зниження обсягів, що обумовлено зростанням вартості перевезень. Водночас очікується падіння вантажоперевезень на 5% тільки в першому півріччі 2020 року через уповільнення економіки. Крім того, вказується, що одним з наслідків кризи стане збільшення фінансового тиску і ризик дефолту внаслідок високих кредитних зобов'язань і зменшення інвестиційної привабливості. Також наголошується, що відсутність ресурсів для інвестицій в умовах нестачі ліквідності унеможливить капіталовкладення в необхідну модернізацію.

"Більшість активів "Укрзалізниці" є критично зношеними. Це негативно впливає на вартість, якість, швидкість і безпеку перевезень. Проблема є настільки значною, що приватні підприємства намагаються вирішити її самостійно: частка приватних вантажних вагонів становить 58% в 2019 році; приватні вагони перебувають в набагато кращому стані: 41% з них були куплені в 2017-2019 роках", – сказано в програмі.

У документі також зазначено, що відкриття ринку приватної тяги допоможе модернізувати рухомий склад за допомогою приватного капіталу. "Для модернізації "Укрзалізниці" необхідно інвестувати 30-60 млрд доларів до 2030 року. У 2019 році обсяг капітальних інвестицій становив 15 млрд грн", – сказано в програмі.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України опублікував основні положення програми стимулювання економіки після кризи, спричиненої обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"