Користувачі з домену .ru не зможуть голосувати за петиції до Порошенка

Користувачам російських поштових серверів заблокували можливість голосування в розділі електронних петицій на сайті президента України Петра Порошенка
Depo.Влада
13 листопада 2015 20:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Адміністрацію президента.

"Віднині ми не приймаємо одноразових e-mail і не реєструємо користувачів з домену .ru", – сказав Шимків.

Збір електронних петицій і додавання підписів до наявних відновлений після перерви, викликаної, за словами адміністрації сайту, багаторазовими спробами технічного втручання в підсумки голосування.

Під час відключення була проведена інспекція наявних петицій. З 14955 документів, створених на сайті за 2,5 місяці роботи, 2 347 петицій були відхилені на підставі Закону України "Про звернення громадян".

У ньому йдеться про те, що "Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини".

89% заходів на сайт відбувається з території України, ще 4% - з Росії, а 1% - з Кенії. Зокрема, з африканської країни подано 17000 голосів за перенесення українського аналога ЄДІ з англійської мови.

Найпопулярнішою соціальною мережею за поширенням петицій є російська Вконтакте, на другому місці "Фейсбук", на третьому – Tвітер.

Близько 17% зареєстрованих користувачів вказали одноразову поштову скриньку. Усього зафіксовано 582 одноразових домени, з яких здійснюються голосування. Насторожує те, що 45% адрес – із російською назвою .ru.

"Окрім того, на одному з сайтів було виявлено механізм купівлі голосів за 5 центів. Також у ЗМІ було виявлено факти примусового залучення студентів Одеської національної юридичної академії до голосування", – розповів Дмитро Шимків.

"За майже 2.5 місяці на сайті створено 14955 петицій до Президента"."2347 петицій було відхилено"."89% трафіку сайту...

Posted by Адміністрація Президента України on 13 листопада 2015 р.

Нагадаємо, що 9 листопада на офіційному сайті президента України Петра Порошенкаперестав працювати електронний сервіс для прийому петицій від населення. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада