Кордон з ОРДЛО: Що планує Зеленський

Після Мюнхена до президента України Зеленського з'явилося кілька запитань
 

Кордон з ОРДЛО: Що планує Зеленський…
Фото - ОП

Як ми знаємо, на безпековій конференції Зеленський заявив, що Україна може разом з ОРДЛО та представниками ОБСЄ контролювати українсько-російський кордон. Все заради того, щоб провести вибори на всьому Донбасі восени. Я утримаюсь від характеристики цієї пропозиції, яку вони на двох з Єрмаком придумали. Та нам є про що подумати.

1. Зеленський каже, що Україна не буде вести прямі переговори з керівництвом бойовиків в ОРДЛО. Але хоче разом з бойовиками контролювати кордон. То яким чином про це домовляться і з ким? Якщо про це говоритимуть Єрмак з Козаком, то нема гарантій, що такий сценарій влаштує РФ. По-перше, Путін наполягає на прямих переговорах з "Л-ДНР". І змінити цю позицію він може виключно після рішучих поступок з нашої сторони не тільки на Донбасі, але й щодо Криму чи чогось іншого (газ, бізнес, законодавство). По-друге, ОРДЛО все одно десь має бути стороною домовленостей... і це має бути зафіксовано.

2. Говорити з бойовиками можуть ще в Тристоронній контактній групі. Втім, Зеленський всіляко відмежовується від "Мінська" і готує свою дорожню карту. Тому і там навряд ухвалять таке стратегічне рішення. То з ким і хто говоритиме?

3. Готується діалогова платформа "Мир Донбасу". Сивохо презентує її вже 19 лютого. Планувалося, що на ній говорити про Донбас будуть вихідці з Донбасу, котрі переїхали в Україну. Також Сивохо раніше натякав, що в "Л-ДНР" є чимало людей, які можуть забезпечити там перемогу "Слуги народу" на виборах.

Очевидно, що мова йде про чиновників, які зараз працюють на окупантів. Та буцімто вимушено. Можливо, ця платформа повинна стати фундаментальною для Зеленського. Вже зараз я помічаю активізацію проросійських елементів і блогерів, які їздять у Донецьк і розповідають про чиновників, котрі там працюють. Одна з них – Тетяна Монтян. Вона нещодавно була в Донецьку, в Дебальцево. В останньому місті вона піарила нинішнього голову Захаревича, з яким раніше працювала по ОСББ. Ось такі посередники між Україною та ОРДЛО, як Монтян, стануть трендом найближчих місяців... І саме вони піаритимуть чинуш "Л-ДНР", як патріотів рідного Донбасу, українців... Щоб легалізувати їх під амністію в Україні.

Подібні посередники можуть і говорити з ОРДЛО. Питання лише в тому, чи наділятиме Україна якимись повноваженнями цих людей. Та враховуючи що в ОП активно готують аналітичну підтримку власних ідей, з аналітичним центром "Українське бюро національного розвитку" із засновником Денисом Єрмаком – братом Андрія Єрмака, все може бути.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"