Корчак: Чиновники неохоче подають декларації через український менталітет

У систему е-декларування вже подано більше 1 тис. декларацій, але процес йде не досить швидко
Depo.Влада
30 вересня 2016 10:50
ФОТО: depo.ua

Про це у прямому ефірі "112 каналу" повідомила керівник Національного агентства з запобіганню корупції Наталія Корчак, передає depo.ua.

"Декларацій подано понад 1 тис, а активізовані електронні цифрові ключі понад 7 тис. користувачів. Це означає, що декларації заповнюються, а особисто від людини залежить, коли саме він відправить чернетку, з якою працює, у вигляді декларації в систему. Зараз активізувався інтерес щодо заповнення певних політдеклараций, щодо змін у майновому стані, цей інтерес має місце серед осіб, які обіймають особливо відповідальне становище. Тобто, запущена система декларування вже зробила певний позитивний крок, ніхто не може ігнорувати існування цієї системи", - заявила глава агентства.

Вона також додала, що повільність процесу подачі декларацій свідчить про особливості українського менталітету.

"Те, що зараз не подали декларації в тому обсязі, в якому потрібно, це свідчить, можливо, про український менталітет, але обов'язок подавати (декларації, - ред.) не ігнорується", - сказала Корчак.

Також глава НАЗК вважає, що не можна повністю обмежити доступ простих українців у декларації.

"Якщо повністю обмежити доступ, то ми знову повернемося до старої системи, тоді питання прозорості автоматично знімається. Не такий ефект ми очікуємо від декларацій", - вважає Наталія Корчак.

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада