Корбан: Я не знав, що ми вже перемогли в цій клятій війні

Колишній заступник голови Дніпропетровської обладержаміністрації Геннадій Корбан заявив, що застосування армії на території Дніпропетровської області є прямим порушенням українського законодавства
Depo.Влада
29 квітня 2015 13:50
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Наводимо пост в оригіналі:

"В цей час. Підрозділи 95-й і 25-й бригад ВСУ України оточили базу "Правого сектора" в Дніпропетровській області. Прямо зараз. Фронтовиків змусили піти проти братів по зброї.

В даний момент. Ветерани можуть отримати наказ застосувати силу проти ветеранів.
Я не знав, що ми вже перемогли в цій проклятій війні. Я теж проти незаконних військових формувань. Але я впевнений, що все має бути за законом.

І я знаю, що Закони України "Про збройні сили" та "Про боротьбу з тероризмом" не передбачають використання армії проти громадян. Винятком є ​​зона АТО, але Дніпропетровська область такою не є.

Тому застосування армії на території області - це пряме порушення Закону. Це - військовий злочин, який карається не лише українським, а й міжнародним кримінальним правом.
Важливо, щоб усі зацікавлені посадові особи віддавали собі звіт в тому, що скоюють.

Можливо, хтось вважає, що Дніпро не воює.
Можливо, хтось вже здав Україну. Але неможливо, щоб Україна погодилася здатися.

Країна може підкоритися Закону, але наказом окупанта вона вже не підкориться ніколи. Всім сторонам необхідно задуматися над тим, що відбувається. І над можливими наслідками. Відкинути емоції і спокійно прийняти розумне рішення. У адекватних і компетентних людей завжди знайдуться адекватні і компетентні слова.

P.S. Тим, хто звик у всіх ситуаціях посилатися на досвід Європи, раджу насамперед вивчити досвід Естонії. Країни, де існують добровольчі батальйони Естонської оборонної ліги Kaitseliit. У них сьогодні служить 14500 добровольців. А в регулярній естонської армії - всього 3,8 тисяч солдатів. В оборонній лізі - прості естонці, яких держава озброює і поважає. І число яких сьогодні, на тлі військової загрози зі Сходу, постійно зростає. До лав Kaitseliit масово записуються нові добровольці. За Естонію я спокійний, але хотілося б бути спокійним за Україну".