Координувати співпрацю України з НАТО буде колишній прем'єр-міністр

Колишній керівник Служби безпеки України та екс-прем'єр-міністр Євген Марчук став координатором співробітництва України з НАТО та ЄС у сфері безпеки
Depo.Влада
10 грудня 2014 13:52
ФОТО: depo.ua
Координувати співпрацю України з НАТО буде колишній прем
Координувати співпрацю України з НАТО буде колишній прем'єр-міністр

Про це повідомив глава СБУ Валентин Наливайченко, передає ДеПо.

73-річний Марчук очолить новостворений секретаріат, який, крім співпраці з НАТО, буде займатися реформою силових структур і громадським контролем за ними.

За словами Наливайченка, в цей секретаріат увійдуть як іноземні, так і українські фахівці.

«Для нас дуже важливо виконати ті домовленості, які були досягнуті під час саміту Альянсу, де президент України Петро Порошенко зі світовими лідерами і структурами з питань безпеки домовився про важливі речі для національної безпеки нашої країни», - сказав Наливайченко.

Нагадаємо, з 1990 року Марчук був перший заступником голови КДБ УРСР. У червні-листопаді 1991-го - Державний міністр з питань оборони, національної безпеки і надзвичайних ситуацій України. З листопада 1991 по липень 1994 рр. - Глава Служби безпеки України. Військове звання - генерал армії (з 1994-го року).

У липні 1994 року Марчук був призначений віце-прем'єр-міністром України, в жовтні того ж року - Першим віце-прем'єром. З березня 1995-го - в.о. прем'єр-міністра України, перший віце-прем'єр. З червня 1995 по травень 1996 рр. - Прем'єр-міністр України.

У листопаді 1999-го, Указом Президента Леоніда Кучми, повторно балотувався на пост глави держави, Марчук був призначений Секретарем Ради нацбезпеки і оборони України.

З червня 2003 по вересень 2004 рр. займав пост міністра оборони України.

Двічі обирався народним депутатом України - в 1995 і 1998 рр.