"Концтабори для росіян": Коли українська влада згадає про гібридну війну

Нещодавно ватажок донецьких терористів Денис Пушилін поширив фейк, буцімто росіян в Україні поселятимуть у таборах. На такі елементи гібридної війни проти нашої країни реакція має бути блискавичною

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Концтабори для росіян": Коли українська…

Як за командою, з’явилися написані наче під копірку заголовки і тексти на проросійських інформаційних ресурсах, що діють в Україні: "Кабмін пропонує інтернувати осіб із російським паспортом", "В Україні хочуть створити табори для військовополонених" тощо. Насправді йдеться зовсім про інше. Законопроєкт, що має номер 4327, впроваджує на національному рівні прийняті в цивілізованому світі вимоги до поводження з військовополоненими та інтернованими особами в особливий період відповідно до Женевських конвенцій. Конкретизує завдання зі збору, супроводження, охорони й утримання військовополонених та інтернованих на особливий період (тобто стан фактичної війни з агресором). Першими займатиметься Генштаб Збройних Сил України, другими – центральні органи виконавчої влади, уповноважені правоохоронні органи (зокрема, СБУ) і місцеві державні адміністрації.

Пропонується запровадити такий механізм: СБУ виявляє на території України громадян держави, що загрожують нападом чи здійснюють агресію проти України, і які становлять загрозу нацбезпеці. Про таких осіб спецслужба повідомлятиме Генштаб ЗСУ, який уже займатиметься їх інтернуванням (примусовим оселенням у спеціально визначених місцях на час, поки триває війна). Рішення про інтернування можна буде оскаржити.

Наразі документ далекий від розгляду в парламенті. І це саме по собі дивна ситуація. Якщо такий важливий акт в умовах війни з’явився в законодавчому органі, то його вочевидь слід без затримок провести всіма законотворчими манівцями і ухвалити. Але, можливо, нинішня влада боїться бодай чимось образити росіян і тому не поспішає: немає ще навіть висновку парламентського комітету на цей проєкт. Жодних пояснень не почуло і суспільство. Брак достовірної інформації, як завжди, активізував чудовиськ, які почали пропагандистську атаку на наші позиції, користуючись мовчанкою з боку Києва.

На заяву Пушиліна реагує блогер і учасник тристоронньої контактної групи в Мінську Денис Казанський, але він не є офіційним рупором влади. Аби парирувати фейк ватажка донецьких терористів київським речникам навіть не потрібно було аж надто заглиблюватися у пояснення суті законопроєкту про інтернованих осіб, достатньо було перетворити цю історію на щось на кшталт "двох рабів-росіян для українців", популярної на початках війни на Донбасі, чи історію про снігурів. І все: ставши смішною, тема автоматично перестає працювати як зброя масового враження мізків наших і не наших громадян. Але владна машина сучасної України відмовчується, тоді як агресор створює негативне інформаційне тло довкола навіть не дій, а намірів нашої держави.

Натомість бачимо нікому непотрібні розбірки серед уповноважених спікерів по темі Донбасу. Олексій Арестович коментує заяву українського віцепрем’єра Олексія Рєзнікова про те, що на Донбасі Україна "вже працює за планом Б". Все не так, пояснює Арестович, бо "план Б" - це не більше ніж "фігура мовлення". І далі кидає щось зовсім химерне: мовляв, "плани є на кожному кроці", але це державна таємниця. Можливо, реакція української держави на маячню про "концтабори для росіян" - це теж із категорії державних таємниць?

Хаотичні заяви про "плани В, С, D" з наступним їх публічним спростуванням звучать з вуст членів тієї влади, яка не здатна забезпечити навіть ухвалення невинного і спокійного закону про поводження з військовополоненими й інтернованими. Годі вже казати про більш контраверсійні ініціативи на кшталт законопроекту про колабораціонізм, про подання якого до Верховної Ради минулого скликання 2018 року заявляв п’ятий президент Петро Порошенко і який так і не було розглянутого. А була б ця ініціатива корисною, бо зробила б чіткою українську позицію щодо тих жителів окупованих територій, які з власної ініціативи співпрацюють з окупантами.

Тож єдино правильною асиметричною відповіддю на російський фейк про "концтабори" повинно бути ініційоване владою прискорення розгляду законопроєкту №4327. Якщо щось так дратує колаборантів по обидва боки лінії тимчасового розмежування – значить, можна вважати цю ініціативу корисною з точки зору інтересів України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme