Акція на три дні: Навіщо "євробляхерів" зігнали під Кабмін

Від самого ранку "євробляхери" перекрили рух вулицею Грушевського. Можна безпомилково припустити, що акцію організували ті, хто "кришує" контрабанду

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Акція на три дні: Навіщо "євробляхерів"…

Центр Києва сьогодні застяв у корках. В урядовому кварталі мітингують так звані "євробляхери", вони вимагають скасувати постанову 479, якою започатковано боротьбу з контрабандою. Активісти зорганізувалися в громадську організацію "АвтоЄвроСила", котра не вперше проводить свої заходи в Києві. За їх вимогами легалізувати завезені до України автомобілі з іноземною реєстрацією стоїть банальне небажання заплатити ввізне мито і лояльне ставлення до контрабанди. Простіше кажучи, частина громадян хоче бути хитрішою за всіх інших.

Сьогоднішня акція, яку неспроста приурочили до піврічного звіту уряду, ще один епізод спланованої кампанії проти Кабміну та його очільника. Нагадаємо, цього тижня співробітники СБУ влаштували обшуки у вінницьких митників. Навіть ширилися чутки про затримання начальника ДФС Вінницької області Руслана Осмоловського, проте ця інформація не підтвердилася.

Раніше, 25 червня, в пресі було оприлюднено листа до Житомирської митниці за підписом скандального першого заступника голови СБУ Павла Демчини з проханням надати інформацію про автомобіль Mercedes GLE 350D, який в 2017 році придбала дружина прем'єра - Олена Гройсман. Авто було внесене Гройсманом в його декларацію, яку перевіряє НАЗК, але це не зупинило СБУ. Тому що, вочевидь, було дане завдання "копати" під главу Кабміну.

Ще 13 червня прем'єр-міністр заявив, що "кришувальники" нелегального бізнесу з правоохоронної системи готують проти нього провокації. Конфлікт між урядом і деякими силовими відомствами спричинила протидія політиці Кабінету міністрів щодо посилення відповідальності за тиск на бізнес. Нагадаємо, 16 листопада минулого року Верховна Рада ухвалила закон, який, зокрема, визначає відеофіксацію невід'ємною частиною проведення обшуків. У квітні Гройсман висловив намір посилити закон "Маски-шоу" стоп", а місяць тому закликав парламент прийняти відповідні зміни.

Невдоволення діями уряду з боку окремих силовиків посилилося після того, як 20 червня керівник Кабміну оголосив війну контрабанді. "Ми сформували план дій, щодо боротьби з контрабандою. І ця боротьба буде успішною. Я вважаю, ми маємо десятки мільярдів гривень, які за участю схемщиків, в тому числі серед представників влади, не потрапляють до держбюджету", - сказав Гройсман. За його словами, торік антиконтрабандні заходи дали можливість залучити до бюджету понад 70 млрд грн додаткових коштів.

Прем'єра підтримав глава МВС Арсен Аваков, який пообіцяв, що до кінця поточного року забезпечить надходження до державного бюджету $4 млрд за рахунок боротьби з контрабандою. А після того, як Гройсман висловив наміри криміналізувати контрабанду і з цією метою внести до парламенту відповідний законопроект, ті, кого він стосується, заворушилися. Адже, ні для кого не секрет, що у кожному силовому відомстві є люди, які кришують контрабанду.

Днями прес-секретар прем'єра Василь Рябчук повідомив: журналістам пропонують гроші за публікацію фейкових матеріалів, які мали б компрометувати Володимира Гройсмана. "Звісно, все логічно. Почав боротись з контрабандою - ось тобі "отвєтка". Брудних контрабандних грошей вистачає і на це", - зазначив Рябчук. Про проплачену кампанію проти прем'єра написав і блогер Кирило Сазонов. Якщо хвилю компромату, явно за гроші, розганяють проти когось, значить він із м'ясорубкою впритул наблизився до чиїхось чутливих місць, тобто до грошей, які під час боротьби з контрабандою потраплять не в кишені шахраїв, а у держбюджет, наголосив він.

Гройсман обіцяє не відступати від розпочатої боротьби з "кришувальниками" контрабанди. За його словами, вже вдалося добитися збільшення чеку на розмитнення товарів на 50%. А це означає, що контрабандисти не дорахувалися цих коштів і тому посилять протидію планам уряду. Сьогодні до кампанії проти нього підключили "євробляхерів", завтра можна очікувати нових обшуків і дискредитації в пресі посадовців, які виконують урядову постанову про боротьбу з контрабандою. Недарма протестувальники на нерозмитнених автомобілях вимагають відставки в.о. голови ДФС Мирослава Продана. Тобто, їхні ляльководи вже навіть не приховують своїх намірів.

Колапс в урядовому кварталі, попри погрози підпалити шини й обіцянки його організаторів зробити страйк безстроковим, скоріше за все, триватиме ще кілька днів. Далі депутати підуть на канікули і страйкарі роз'їдуться, тому що замовникам не вигідно тримати людей, якщо ЗМІ втратять інтерес до події. Навіть якщо "євробляхери" лишаться на довше, то зосередять на собі народний гнів, який точно виллється в понеділок. Бо жодного змісту в акціях у той час, коли нардепів немає в Раді, не існує.

Насамкінець зауважимо: у війні силовиків із Кабміном виграють треті особи. Ті, хто конвертують конфлікти у коридорах влади у свої рейтинги. Цього, на жаль, не розуміють політичні сили, котрі бажанням за будь-яку ціну зберегти свій вплив на тіньові потоки, рубають гілку, на якій сидять.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme