Конституційний Суд узявся за закон про "рабство депутатів"

Конституційний Суд України почав розгляд закону, який дозволяє партіям виключати зі своїх списків кандидатів у народні депутати вже після виборів

Про це повідомив голова КСУ Юрій Баулін, передає Depo.ua.

У документі йдеться про  дозвіл партіям виключати кандидатів у народні депутати з виборчого списку партії.

На засіданні присутні 13 суддів.

Конституційний Суд розпочав у формі усного слухання розглядати конституційне подання 49 депутатів Ради щодо відповідності Конституції положень ч. 9 ст. 61, ч. 3 ст. 105 закону "Про вибори народних депутатів України", п. 3 розділу 2 "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про внесення змін у закон "Про вибори народних депутатів України" про виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку партії в багатомандатному окрузі".

Ініціатори звернення до суду народні депутати Дмитро Добродомов і Олег Мусій, а також представник президента не прибули на засідання.

Нагадаємо, Нагадаємо, що 16 лютого народні депутати ухвалили Закон України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі), названий в політикумі "законом про рабство депутатів", який дозволяє партіям на з'їздах вже після виборів "чистити" виборчі списки. Комітет виборців України закликав президента України застосувати право вето до закону про "партійну диктатуру", однак безрезультатно, але Петро Порошенко підписав документ 25 лютого.

У травні й представники Венеціанської комісії висловили негативне ставлення до імперативного мандату і закону про "партійне рабство".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme