Конституційний Суд скасував мінімальний віковий поріг для виходу на пенсію з вислугою років

КСУ визнав неконституційним встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугою років

Про це Depo.ua із посиланням на прес-службу суду.

Суд ухвалив рішення за конституційним поданням 45 депутатів Верховної Ради. Він визнав неконституційними положення пункту «а» статті 54, статті 55 закону "Про пенсійне забезпечення".

Згідно з цим положенням, для призначення пенсії за вислугу років робітникам льотного і льотно-випробного складу необхідно було досягти віку 50 років, а працівники освіти, охорони здоров'я і соціального забезпечення, а також артистам — 55 років.

Відповідно до закону, пенсії за вислугу років призначають окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком. З викладеного випливає, що втрата професійної працездатності або придатності не пов'язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років.

"Конституційний Суд зазначив, що встановлення як додаткової умови для призначення пенсії за вислугу років – досягнення віку 50 років та 55 років – нівелює сутність права на соціальний захист", – йдеться в повідомленні прес-служби суду.

Крім того, на думку КС, підвищення на п’ять років пенсійного віку для жінок, збільшення на п’ять років загального і спеціального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, здійснили без урахування юридичної природи призначення пенсії за вислугу років, визначеної законодавством.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним і не підлягає оскарженню.

Нагадаємо, що КСУ розгляне справу про указ щодо розпуску Ради як невідкладну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme