Конституційний суд пояснить депутатам, що таке "наступна чергова сесія" 29 січня

Конституційний суд 29 січня розгляне справу за конституційним зверненням 51 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положення "на наступній сесії Верховної Ради", яке міститься у статті 155 Конституції України
Depo.Влада
28 січня 2016 06:28
ФОТО: depo.ua

Слухання буде проходити в письмовій формі, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Конституційного суду.

У статті 155 Конституції йдеться про те, що "законопроект про внесення змін до Конституції України, крім розділу I "Загальні засади", розділу III "Вибори. Референдум" і розділу XIII "Внесення змін до Конституції України", попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Конституційний суд України надійшло подання від 51 нардепа щодо роз'яснень статті про ухвалення змін до Конституції на наступній сесії".

Питання назріло, оскільки якщо Рада зобов'язана проголосувати за зміни в Конституцію дві сесії поспіль, то до 2 лютого Рада повинна проголосувати за зміни до Основного Закону щодо децентралізації.

ЗМІ з посиланням на різних депутатів писали про те, що таке голосування було заплановано на 28 січня. У той же час депутати говорять про те, що навряд чи в сесійній залі набереться достатня кількість голосів.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада