Конституційний суд почав розгляд "мовного" закону Ківалова - Колесніченка

Конституційний суд розпочав розгляд конституційності закону Ківалова- Колесніченка "Про засади державної мовної політики", ухваленого в 2012 році, попри численні протести

Про це в Facebook повідомив лідер партії " Свобода "Олег Тягнибок, який присутній в залі, передає Depo.ua.

"Щойно почалася засідання Конституційного cуду за поданням 57 народних депутатів (в т.ч. 35" свободівців ") про визнання неконституційним мовного закону Ківалова-Колесніченка", - йдеться в повідомленні.

За його словами, на суд не з'явився представник президента України, проте КС прийняв рішення розглядати справу без його присутності.

Процес очолює суддя Віктор Кривенко.

На початку засідання юрист партії "Свобода "Олег Бондарчук заявив відведення 5 суддям КС, в тому числі присутнім суддям Михайлу Гультяю, Сергію Вдовиченку та Михайлу Запорожцю.

Зазаначимо, підпід будівлею КСУ проходить мітинг за відміну "мовного" закону.  

Як зазначив керівник та засновник ініціативи захисту прав україномовних "І так поймут" Роман Матис, питання про відміну закону поставали ще раніше, у 2012 році, проте КСУ відкладав розгляд цієї справи.

"Нарешті сталося чудо, тому що ще у 2012 році було подання народних депутатів про визнання закону Ківалова-Колесніченка не конституційним. З того часу і до тепер Конституційний суд не розглядав це подання, і нарешті КСУ призначив на сьогоднішній день розгляд цього питання", - пояснив Матис.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла ініційований "Партією регіонів" (автори Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов) законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня 2012 року.

8 серпня президент Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабміну створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон вступив в силу 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Разом з тим, 24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування закону України "Про засади державної мовної політики" За скасування закону тоді проголосували 232 народних депутата з 334, що зареєструвалися в залі.

Це, зокрема, стало підставою для влади Криму заявити про утиски прав російськомовного населення.

Разом з тим, на той час в.о., голова Верховної Ради Олександр Турчинов відмовився підписувати прийнятий закон.

Таким чином, він не вступив в силу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme