Конституційний Суд перевіряє законність Антикорсуду

Конституційний Суд відкрив провадження за поданням народних депутатів щодо конституційності закону "Про Вищий антикорупційний суд" (ВАКС)

Про це заявила нардепка від "Слуги народу" Ольга Совгиря у своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.

"Конституційний Суд відкрив провадження за конституційним поданням народних депутатів щодо конституційності Закону "Про Вищий антикорупційний суд" (ВАКС). Розгляд цієї справи відбудеться у формі усного провадження", – написала Совгиря.

Вона перерахувала основні аргументи авторів конституційного подання:

1. ВАКС є особливим судом, створення яких за Конституцією не допускається.

2. Апеляційна палата ВАКС є окремим квазісудовим органом з антиконституційними повноваженнями, що позбавляє особу її права на апеляційне оскарження рішення.

3. Участь міжнародних експертів у формуванні суддівського корпусу ВАКС є зовнішнім впливом та посяганням на суверенітет в управлінні державними справами.

Аргументи щодо конституційності:

1. ВАКС є не особливим, а постійно діючим вищим спеціалізованим судом, можливість створення якого передбачена Конституцією; входить до єдиної системи судоустрою України, належним чином дотримується встановлених законом процедур та здійснює правосуддя як суд першої та апеляційної інстанцій у кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, віднесених до його юрисдикції.

2. У складі ВАКС утворено Апеляційну палату для розгляду справ в апеляційній інстанції, яка діє на засадах інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії. 

3. Норма про участь представників міжнародної спільноти в процесі добору суддів при його створенні є, на думку Венеційської Комісії, одним із ключових елементів Закону "Про ВАКС".

Нагадаємо, 16 вересня Конституційний Суд визнав неконституційними окремі положення закону "Про Національне антикорупційне бюро України".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"