Конституційність закону про мову: У КСУ оголосили перерву

У Конституційному суді (КСУ), який сьогодні розпочав розгляд справи про відповідність закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" Конституції країни, оголосили перерву до 9 липня

Про це повідомляє Depo.ua.

"Ми вже більше двох годин працюємо… Справа розрахована слуханням на два дні… Попереду ще стадія запитань, заключні виступи… Конституційний суд зобов'язує запрошених з'явитися до суду… Це десь буде година нашої праці, щоб ми продуктивно завершили. Тому, це буде відбуватися 9 (липня, – ред.), як було заплановано раніше, о 10:30", – наголосив суддя.

Він також попросив усіх "з'явитися (на продовження розгляду справи, – ред.), щоб не зірвати засідання".

"І ми завершимо, щоби дати змогу суду вийти в закриту частину засідання, і попрацювати там над ухваленням рішення. Справа важлива… давайте допрацюємо разом. Ми витратили багато часу, зусиль. Тому ми чекаємо вас 9-го о 10:30", – додав суддя.

Окрім того, він подякував усім присутнім за участь у сьогоднішньому засіданні.

"У справі оголошується перерва. Засідання завершене", – підсумував суддя.

Нагадаємо, раніше голова Верховної Ради України Дмитро Разумков неодноразово заявляв про необхідність змін до закону про мову

Сьогодні, 7 липня, КСУ розпочав розгляд справи про відповідність закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" Конституції країни.

Довідка: КСУ 28 лютого 2018 року визнав неконституційним так званий мовний закон "Ківалова-Колесніченка", який передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність національних меншин перевищує 10 відсотків.

Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила новий закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Закон набув чинності 16 липня.

21 червня 2019 року до КСУ надійшло подання 51 народного депутата, які просять перевірити на конституційність закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Депутати просять визнати закон "таким, що не відповідає Конституції України". 

Читайте також: Мовний закон як наживка для Півдня: Навіщо Разумков розколює "слуг"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme