Конституційний суд взявся за "занижені" зарплати прокурорів

Конституційний суд України відкрив провадження з питання заробітної плати прокурорів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури.

З відповідним поданням до Конституційного суду звернулися 50 народних депутатів, представником яких виступив Валерій Карпунцов.

Згідно з повідомленням ГПУ, суть питання в тому, що закон України "Про прокуратуру" визначає постійний посадовий оклад прокурора місцевої прокуратури з 1 січня 2017 в розмірі 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Разом з тим, законом "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин від 28 грудня 2014 року прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України" доповнені нормою, яка фактично зупинила дію закону України "Про прокуратуру" в зазначеній частині.

"У результаті посадові оклади прокурорів виявилися значно нижчими (більш ніж в три рази) в порівнянні з сумами, передбаченими статтею 81 закону України "Про прокуратуру" (постанова Кабінету міністрів України від 31 травня 2012 року № 505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" в редакції постанови Кабінету міністрів України від 30 серпня 2017 №657)", – пише прес-служба.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна