Кононенко: Якщо Януковича засудять в Україні, те ж відбудеться в Гаазі

Перший заступник голови фракції БПП в Раді Ігор Кононенко заявив, що заочне засудження екс-президента Віктора Януковича українським судом допоможе судовому процесу над ним у Гаазі
Depo.Влада
22 листопада 2016 11:40
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у прямому ефірі "112 каналу", передає Depo.ua.

"Справа Януковича - дуже важка справа, більшість свідків втекли з країни і знищили всі можливі й неможливі докази.Проте, вже є реальний рух в цьому напрямку, збір доказів ГПУ для заочного засудження Януковича та його оточення. Якщо в найближчі півроку в нас заочно засудять Януковича, то це відбудеться і у Гаазі, в іншому разі на швидкий розгляд справи не доводиться розраховувати", - сказав Кононенко.

Він також додав, що генпрокурор Юрій Луценко повною мірою використовує нещодавне ухвалені Радою зміни до КПК.

"Додам, непоганий інструмент – проголосуваний Радою закон щодо заочного засудження, Луценко ним в повному обсязі користується, і є прогрес у напрямку доведення вини Януковича та його поплічників. Щодо участі януковичі в справі - не впевнений , що відео допит допоможе, хоча важливий вже сам факт. Якщо буде потрібно ухвалити якісь зміни в законодавство, БПП це повністю підтримає", - підсумував нардеп.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Україна може вести судову справу проти екс-президента Віктора Януковича і без залучення Міжнародного кримінального суду в Гаазі, однак для цього ще слід прийняти законодавчі зміни про особливості заочного розслідування організованих злочинних угруповань.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада