Кононенко розповів, скільки міністерств можуть ліквідувати

Депутат від БПП Ігор Кононенко запевняє, що нових кандидатур на посади в Кабінет міністрів немає
Depo.Влада
11 листопада 2015 10:33
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, він сказав в інтерв'ю Ліга.net, відповідаючи на запитання про можливі ротації після того, як за місяць завершиться річний імунітет Кабміну Арсенія Яценюка.

"Поки кандидатур немає. Ми спочатку хотіли б почути від прем'єр-міністра його концепцію реформування уряду", - сказав він.

"Наскільки мені відомо, вона передбачає значне скорочення кількості міністерств – мінус шість міністерств. А це досить серйозно", - заявив Кононенко.

"Друге, що хотілося б почути в цій концепції: що робити з віце-прем'єр-міністрами. Зараз віце-прем'єри, які очолюють міністерства – це міністри з якоюсь авторитарною добавкою, яка, втім, не додає жодних повноважень. А віце-прем'єри без міністерств – декоративна посада: є апарат, але немає повноважень", - сказав він.

За словами Кононенка, концепція повинна передбачити їхні реальні повноваження – "відповідати за три-чотири міністерства, але також мати важелі впливу на них".

"Необхідно створити наступний фільтр: стратегія роботи формується й контролюється в апараті віце-прем'єра, а тактика здійснюється в міністерстві. Коли ми це побачимо, обговоримо й отримаємо розуміння, тільки тоді під нову модель Кабміну можна буде обговорювати й пропонувати кандидатури", - сказав Кононенко.

Він відмовився коментувати інформацію журналістів про те, що на посаду євроміністра може претендувати Ірина Геращенко, на екологію Гліб Загорія (близький до Бориса Ложкіна), а на голову МОЗу – Олексій Гончаренко.

"Я не готовий коментувати персоналії. Пропозиції повинні виходити від прем'єр-міністра в рамках майбутньої моделі Кабінету міністрів", - сказав Кононенко.

"Я переконаний у тому, що Кабмін реформувати необхідно, тому що швидкість реформ не влаштовує ні суспільство, ні прогресивну частину парламенту. Але персоналії треба шукати тільки під концепцію. Якщо це буде дієздатна модель і персоналії, які зможуть ефективно працювати, – достатня кількість голосів у парламенті обов'язково набереться", - заявив він.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.