ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Конгрес США ухвалив $250 млн і летальну зброю для України

Палата представників Конгресу США ухвалила проект закону про "Бюджет США на 2019 р. на потреби національної оборони", за яким Україні виділяється на безпекову допомогу $250 млн 

Depo.Влада
25 травня 2018 05:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на на посольство України в США.

Сума коштів, яку пропонується виділити для надання безпекової допомоги Україні, у тому числі летальних видів озброєнь, визначена в обсязі $250 млн. Це на $100 млн більше, ніж Палатою представників пропонувалося виділити у 2018 бюджетному році.

До документа включено основні положення проекту "Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки", який, зокрема, передбачає допомогу Україні у посиленні власних спроможностей щодо захисту від кібератак, забезпеченні безпеки комп'ютерних мереж органів державної влади, зменшенні залежності від російських інформаційних та комунікаційних технологій, сприянні участі у програмах обміну інформацією. У законопроекті підтверджується відданість США Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештському меморандуму про гарантії безпеки, підтримці співробітництва нашої держави з НАТО.

Проект закону про "Бюджет США на 2019 р. на потреби національної оборони" має бути узгоджений з версією, що буде ухвалена Сенатом, та повторно проголосований обома палатами Конгресу перед поданням на підпис президентові США.

Нагадаємо, на початку травня Комітет з питань Збройних сил нижньої палати американського Конгресу запропонував виділити $250 млн на допомогу України у сфері оборони в проекті бюджету для Пентагону на 2019 рік. Зазначалося, що $50 млн із зазначеної суми пропонується спрямувати виключно для надання летальної зброї оборонного характеру.

У березні повідомлялося, що в проекті бюджету США на 2018 фінансовий рік йдеться про виділення понад $620 млн на допомогу Україні, включаючи летальну зброю.

Як відомо, 2 березня Держдепартамент США схвалив пропонований продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin на суму $47 млн.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада