Березовець: Конфлікт з Наливайченком спровокований його близькістю до Фірташа

Політтехнолог Тарас Березовець вважає, що питання зняття з посади голови СБУ Валентина Наливайченка у Верховній Раді залежитиме від того, яку позицію щодо цього займе фракція "Народний фронт"
Depo.Влада
16 червня 2015 09:59
ФОТО: depo.ua
Березовець: Конфлікт з Наливайченком спровокований його близькістю до Фірташа
Березовець: Конфлікт з Наливайченком спровокований його близькістю до Фірташа

Про це Березовець заявив у бліц-інтерв`ю кореспонденту depo.ua.

- Як ви вважаєте, чи вистачить голосів для прийняття рішення про відставку Наливайченка?

- Це залежить від того, яку позицію займе насамперед "Народний фронт", враховуючи те, що "ударівських" депутатів не на стільки багато. Але питання навіть не в них, а питання в тому, чи підтримають це рішення інші.

- Якщо таки рішення буде прийнято, які це матиме наслідки?

- Порошенко вирішив прибрати Наливайченка ще тижні два тому. І коли про це Наливайченко дізнався, ця гра з Даниленком, сплив цей давній епізод, який просто десь тримали у загашнику. Він просто вирішив грати на випередження, щоб це виглядало, що ніби то чесна Служба безпеки розслідує справи корумпованого прокурора. Хоча він таким і є звичайно, пан Даниленко, там нема де мітки ставити. Але це була гра на те, щоби зірвати його зняття з посади. Ця вся історія лягає у конву ставлення до олігархів, стосунків Порошенка з олігархами, насамперед з Дмитром Фірташем. Цей конфлікт спровакований виключно близкістю Наливайченка до Фірташа. І з тим, що Порошенко намагається зачистити виконавчу вертикаль від найбільш яскравих ставлеників олігархів. Я думаю, що це буде помилкою, якщо зараз Наливайченка почнуть переводити на посаду голови служби зовнішньої розвідки. Це буде величезна помилка, тому що це означатиме, що цю сферу перетворюватимуть в такий відстійник.

- Як відставка високопосадовця після гучної заяви про корупцію може бути сприйнята на Заході?

- Це нормально буде сприйнято. Порошенко взяв курс на деолігархізацію, то му з боку західних партнерів проблем не буде.

Нагадаємо, що Наливайченко днями заявив, що нафтобазу БРСМ під Васильковом "кришував" колишній заступник генерокурора, через це голову СБУ сьогодні викликали на допит до ГПУ. Перед цим він назвав журналістам прізвище підозрюваного СБУ екс-високопосадовця - Даниленко.  

Сьогодні з'явилася інформація, що Порошенко запропонує своїй фракції у парламенті звільнити голову СБУ.  А лідер Радикальної партії Олег Ляшко навіть назвав дату, коли відповідне подання президента надійде до Ради - 16 червня

Читайте також: Чому Порошенко "кошмарить" Наливайченка Шокіним, але не звільняє

У Яценюка ще не визначилися з голосуванням за відставку Наливайченка

Порошенко назвав майбутню посаду Наливайченка, - ЗМІ

У "БПП" заявили, що Наливайченко допомагав Фірташу воювати з конкурентами