Конфлікт НАБУ і ГПУ: Ситник чекає допомоги від Луценка

Керівник Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник прокоментував довготривалий конфлікт з Генпрокуратурою
Depo.Влада
16 листопада 2016 13:49
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в інтерв`ю "ДС", передає Depo.ua.

"Робота НАБУ щодо документування корупційних дій працівників ГПУ не є з'ясуванням відносин або конфліктом. Це лише виконання наших обов'язків, яке, можливо, не подобається окремим працівникам Генпрокуратури. Але події, що відбулися влітку, не зупинять нас. Після інциденту ми затримали старшого слідчого одного з департаментів ГПУ, і зараз триває розслідування справ, у зв'язку з якими проводилося тоді візуальне спостереження", - сказав Ситник.

Керівник НАБУ повідомив, що він ініціював передачу розслідування інциденту між працівниками його відомства та ГПУ в СБУ. "Я впевнений, що всі підрозділи НАБУ діяли правомірно. Зі свого боку, ми надаємо повне сприяння в розслідуванні цієї справи (сподіваюся, що і з боку ГПУ буде така ж допомога) і найближчим часом дізнаємося результати", - зазначив Ситник.

При цьому він ухилився від відповіді на питання, чи не назріє новий інцидент у зв'язку з тим, що ГПУ теж хоче займатися перевіркою станів еліти. "Коли мова йде про кримінальні виробництва щодо суб'єктів е-декларування (незаконне збагачення або внесення завідомо недостовірних даних), в основному це компетенція НАБУ. Тому що саме збираються перевіряти Юрій Віталійович і Генпрокуратура ... Краще звернутися до них, щоб вони розтлумачили свою позицію", - сказав очільник НАБУ.

Нагадаємо, між НАБУ та ГПУ виник конфлікт через стеження. 

Так, 12 серпня ГПУ виявила стаціонарний пост спостереження за своїми співробітниками за адресою вул. Симона Петлюри, 7/9 у Києві, що здійснював зняття інформації про дії працівників прокуратури.

Згодом у ГПУ заявили про побиття спецназом НАБУ трьох співробітників прокуратури, які здійснювали зовнішнє спостереження за слідчим ГПУ Дмитром Сусом. 

У відомстві заявили, що стеження було незаконним, у той час як НАБУ стверджують, що мали відповідне рішення суду. Генпрокуратура почала розслідувати бійку.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що до працівників НАБУ після затримання застосовували незаконні заходи фізичного і морального впливу.

У вересні СБУ ініціювала відсторонення від виконання обов`язків всіх причетних до конфлікту між двома відомствами. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада