Комуністи України висунули Симоненка кандидатом у президенти

Комуністична партія України (КПУ) висунула кандидатом на посаду президента України першого секретаря ЦК партії Петра Симоненка

Відповідне рішення було схвалене на позачерговому 54-му з'їзді партії в четвер, 3 січня, у Києві, передає Depo.ua із посиланням на офіційний сайт КПУ.

"Делегати з‘їзду одностайно прийняли рішення висунути кандидатом на пост Президента України від Комуністичної партії України Симоненка Петра Миколайовича, першого секретаря ЦК", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на з‘їзді також було схвалено передвиборну програму кандидата на пост президента України від Компартії України.

Окрім того, з'їзд зобов'язав партійні комітети і партійні організації завершити до 20 січня 2019 року збір добровільних внесків для грошової застави кандидата на пост президента України Петра Симоненка.

Нагадаємо, 9 квітня 2015 року Верховна Рада підтримала пакет законів з декомунізації, зокрема, закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Мін'юст підписав рішення, згідно з яким всі комуністичні партії України втрачають право бути суб'єктом політичного і виборчого процесу.

Мін'юст подав до Окружного адміністративного суд Києва позов про заборону Компартії в зв'язку з тим, що символіка, статут і назва партії не відповідають ухваленим законам про декомунізацію.

16 грудня 2015 року адміністративний суд Києва за позовом Міністерства юстиції заборонив діяльність Комуністичної партії України.

При цьому, як повідомили в Міністерстві юстиції України, заборона діяльності партії не означає автоматичного припинення діяльності юрособи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна