Чи спровокує #Єлісавєтграднаш новий всеукраїнський розкол

На Банковій мали б розуміти, що повертати Кіровограду царську назву в і так розгойданій країні – дуже небезпечно

Чи спровокує #Єлісавєтграднаш новий всеу…

Цієї неділі у Кіровограді окрім місцевих виборів пройде опитування про можливе перейменування міста. Проблема полягає у тому, що завдяки пропагандистській роботі часів Януковича, а також вже "незлочинного" нинішнього керівництва області, яке залишилося у спадок, у разі проведеного опитування, більшість населення цього обласного центру обере стару, царсько-російську назву – Єлісаветград. Чи треба говорити, що в такому випадку хрін редьки не солодший?

Водночас варто враховувати, що у Кіровограді, за твердженнями джерел, процесами нав’язування російсько-імперської назви місту керують народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Костянтин Яриніч зі своїм помічником Олександром Дануцою, а також голова Кіровоградської ОДА, один із організаторів місцевого Антимайдану Сергій Кузьменко, якого Порошенко так і не змінив попри наполегливі вимоги громадськості. Також цією темою нишком опікуються "Опозиційний блок" та "Відродження". Головна проблема: місцевим жителям навіть не пропонують альтернативний варіант назви. Хоча саме навколо цього мала бути побудована ціла медіа-кампанія.

Наприклад, міністр освіти Сергій Квіт хоч і виступив проти такого перейменування, але теж не зміг запропонувати власний варіант назви. "Оскільки я знайомий з гарячою дискусією довкола назви теперішнього Кіровограда від багатьох своїх друзів і знайомих, а також, побувавши там, від місцевих освітян, закликаю до одного: не повертатися до "історичної", ще й "новоросійської" назви Єлисаветград. В Україні "історично" було багато окупантів. Не згадувати ж їх усіх..." – написав він у соцмережах.

І хоча опитування щодо назви немає жодної обов’язкової дії, втім, очевидно, що у міськраді, у якій вище згадані особи активно лобіюють дану тему, одразу схопляться за цю історію. І хоча останнє слово буде за Верховною Радою, є висока ймовірність того, що це питання під шумок набере 226 голосів. По-перше, підтримують цю проросійську тему "Опозиційний блок" та "Відродження", а також значна кількість позафракційних. По-друге, схоже на те, що багато прибічників такого перейменування є й у коаліційних силах, особливо в БПП. 

Тим паче, що аргументів у лобістів цього рішення буде вдосталь. По-перше, є соціологія, яка показує підтримку даного перейменування. По-друге, Кіровоград, як відомо, підпадає під дію законів про декомунізацію. І як би кому не хотілося, але обласний центр перейменують. От, мовляв, і назва вже є, яка підтримана громадою…

Але це ще буде зручний, і цілком справедливий привід влаштувати велику бучу "Батьківщині", Ляшку, "Свободі" та "Самопомочі" і частині депутатів від НФ. Потрібний розголос "єлисаветградській історії" забезпечать і українські, і в обов'язковому порядку російські ЗМІ. А як же, така нагода показати, що в "серці" України, а не десь на "западенщині", люди хочуть повернути стару російську назву, а "хунта" не дає. І от вже питання стає принциповим для всього українського політичного та суспільного життя. Згадайте, скільки галасу було навколо пам'ятника Катерині в Одесі.

Що в результаті отримає країна? Розкол. Переграти цю історію майже нереально. Єдиний, хто може приструнити місцевих поціновувачів російського імперіалізму – це президент. В першу чергу, треба нарешті прибрати людину екс-заступника голови АП Януковича Сергія Ларина, екс-регіонала та нинішнього губернатора Кіровоградщини Сергія Кузьменка. Це дозволить приструнити деяких інших місцевих персонажів, які заради піару готові влаштувати скандал всеукраїнського рівня.

В результаті, вбачається логічним, щоб на Банковій натякнули, що наразі поки мова про перейменування не стоятиме, доти поки громадська думка не буде готова до іншої – української – назви Кіровограда. Але чи готовий Петро Порошенко піти на те, щоб влаштувати прочуханку місцевим елітам – питання складне. Поки виглядає на те, що його все влаштовує…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme