Кому потрібне шоу "охоронця Януковича" з офісом УКРОПу

Існує кілька версій того, навіщо з партії, що представляє "Приват", роблять жертв режиму
Depo.Влада
19 січня 2016 12:05
ФОТО: depo.ua
Кому потрібне шоу "охоронця Януковича" з офісом УКРОПу
Кому потрібне шоу "охоронця Януковича" з офісом УКРОПу

Вчора ввечері ніщо не віщувало бурі, аж раптом у ЗМІ з’явилася інформація про те, що до київського офісу партії УКРОП несподівано прийшли "озброєні спортивні молодики". Зокрема, прес-секретар партії Євгенія Кравчук повідомила про те, що представники охоронної фірми фактично заблокували офіс. "Прямо зараз в центральному офісі партії "Укроп" на вулиці Воздвиженській перебуває більше 20 озброєних спортивних молодиків, частина з них в балаклавах. Представляються охоронною компанією Альфа-щит", - повідомила Кравчук.

Вона зазначила, що незнайомці жодних документів не пред'явили. Після приїзду поліції, за словами Кравчук, більшість молодиків розійшлися, залишивши трьох своїх представників, заявивши про те, що до орендодателів, себто до УКРОПу, існують якість "корпоративні питання".

Кому потрібне шоу з офісом УКРОПу - фото 1

"Нападники не лише оточили будівлю, але й увірвалися до внутрішніх приміщень. Слід зазначити, що працівники поліції, які прибули на місце події, не вжили заходів для повного очищення будівлі від невідомих зі зброєю. Натомість поліцейські послалися на корпоративний конфлікт, одну зі сторін якого начебто представляють нападники. УКРОП наголошує: про жоден корпоративний конфлікт стосовно будівлі, де розташований центральний офіс партії, невідомо ні її власникам, ані орендарям", - говориться в офіційній заяві.

У всій цій історії відома лише одна охоронна компанія "Альфа-Щит". Варто зазначити, що ця фірма – широко відома у вузьких кругах. Власне, компанія "Альфа-Щит" була утворена в 1991 році, як охоронне підприємство. У середовищі охоронних підприємств її називають компанією, пов’язаною з СБУ, структурою, яку створили колишні співробітники спецслужб, зокрема спецпідрозділу "Альфа". Цікаво, що з 2005 по 2010 рік дану охоронну компанію очолював ніхто інший як Ігор Калінін – екс-голова СБУ за часів Януковича з 2012 по 2013 рік. Після Майдану Калінін щез, опинившись у санкційних списках. Втім, довести його гріхи стало неможливим, і санкції з нього минулого року були зняті. Втім, як би там не було, але в Україні він намагається не світитися.

Кому потрібне шоу з офісом УКРОПу - фото 2

До того ж, важливо розуміти, хто виступає замовником у всій цій історії. Існує кілька версій. Вочевидь, багато питань виникає до нинішньої влади. Як-ніяк УКРОП - мало не найбільш розкручений опонент до президентської команди. Втім, не зовсім зрозуміло, навіщо робити імітацію рейдерського захоплення офісного приміщення, якщо можна було провести операцію СБУ та МВС. До того ж в Києві вільних офісних приміщень вистачає – УКРОП може собі спокійно переїхати. Щоправда, чого тоді доб'ється влада – незрозуміло...

З огляду на це не варто виключати історію з самопіаром команди Коломойського. Історія з арештом Корбана, схоже, потроху все менше цікавить суспільство, призначення Філатовим своїм заступником помічниці Вілкула викликало обурення. Отже треба робити хоч якесь шоу, щоб звернути на себе увагу, продемонструвавши суспільству, що УКРОП, виявляється, це така небезпечна політисила, що проти неї використовуються репресивна державна машина. І не важливо, що репресії здійснює приватна охоронна фірма.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Мітки: сбу, укроп