"Сбербанк России" стає третім фронтом війни проти України

Після нічних вибухів відділень "Сбербанка России" у Києві виникає логічне запитання: кому це вигідно? Схоже, нікому. Здається, просто комусь хотілося погратися у патріотів
Depo.Влада
22 червня 2015 11:21
ФОТО: depo.ua
"Сбербанк России" стає третім фронтом війни проти України
"Сбербанк России" стає третім фронтом війни проти України

Нічні вибухи відділень "Сбербанка России" у Києві викликали неоднозначну реакцію у суспільстві. Окрім найбільш радикально-налаштованої частини суспільства, загалом, все це навряд чи викличе шалений позитив. Кому сподобаються вибухи поруч зі своїми домівками?

Щоправда, дехто вважає, що нічні вибухи у двох відділеннях "Сбербанку Росії" є черговою провокацією з боку російських спецслужб. Мовляв, таки спрацювала "сакральна дата" 22 червня. Втім, для ФСБ два несильні вибухи - це якось дрібнувато. В цій конторі звикли підривати цілі будинки. Швидше за все, у даному випадку мова йде все ж таки про звичайних патріотично-налаштованих хуліганів, які хотіли передати наступний меседж: "Москалі, геть з України!" Меседж, в принципі, дуже потрібний і правильний. Але форма подачі аж ніяк не може викликати симпатію. На жаль, такими методами розраховувати на результат марно.

Якщо умовно поділити гібридну війну з Росією на "фронти", то ми отримаємо три наступні напрямки: війна власне в АТО, де летять "Гради", "Смерчі", свистять кулі тощо; диверсійний фронт з боку росіян у вигляді вибухів в Одесі та Харкові, які намагаються посіяти паніку серед населення; та, власне, третій фронт - усілякі намагання патріотично налаштованих українців розгорнути силові дії проти усього російського на території України. Щодо останнього напрямку діяльності виникають великі сумніви: українським патріотам, у яких сверблять руки, краще було б зайнятися чимось більш дієвим...

Якщо підходити до цієї історії з прагматичної точки зору, то підрив відділень "Сбербанку Росії" окрім шуму і кримінальних справ відносно самих підривників ні до чого не призведе. Можна згадати, як буквально два місяці тому аналогічний вибух відділення цього банку стався на Борщагівці. Який результат? Як працював російський банк, так собі і працює далі. Максимум чого можна добитися подібними методами, це змусити російські компанії мімікрувати під якісь українські чи західні бренди. Можна згадати історію з заправками "Лукойл", які під тиском громадськості теж ніби зникли з українського ринку, але насправді просто провели ребрендинг і тепер носять малознайому українському споживачеві назву Amic. З банком такий "фінт вухами" зробити складніше, однак при бажанні можна знайти вихід і тут.

Та й взагалі, навіщо виганяти з України російські банки, якщо в свій час вони нам дуже можуть знадобитися для конфіскації активів (звісно, за рішенням міжнародного суду) аби відшкодувати частину заподіяних Росією збитків в Криму та на Донбасі. Так, як зараз це роблять в Бельгії та Франції.

У будь-якому разі продуктивність від всієї цієї історії прагне до нуля. Скоріш, навпаки, тепер замість того, щоб займалися розслідуваннями реальних злочинів при і так непростій криміногенній ситуації в країні, нашим правоохоронцям доводиться ловити якихось малоліток-підривників. Їх, швидше за все знайдуть і судитимуть, але вся ця історія лише попсує і без того слабке реноме наших правоохоронців, адже симпатії населення будуть швидше за все на боці "підривників", а міліції вкотре згадають і розстріли на Майдані, і втечу Клюєва, і розгулюючих на волі відвертих сепаратистів, і "мутну" справу про вбивство Бузини, і інші проколи, яких вистачає.

Не залишиться непоміченою вся ця історія у ЗМІ: вибухи російських банків також гарантовано з'являться у дедлайні ефірів телеканалів. І це прикро, адже замість цього час ефіру можна було б приділити зовсім іншим проблемам, зокрема, щодо забезпечення наших військових.

Отже, цілком очевидно, що такий третій фронт проти Путіна Україні геть непотрібний. І не дай боже у "підривників" колись вистачить розуму та сміливості накоїти  щось більш потужне та здатне не лише попсувати вивіски та побити скло.