Кому голова Минрегіону Чернишов міг віддати будівництво в Україні

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов гальмує з реформою містобудівної галузі, цілком можливо, на догоду групі київських забудовників Вавриш-Ісаєнко

Кому голова Минрегіону Чернишов міг відд…

Якщо подивитися на те, що зараз відбувається на будівельному ринку України, то дуже легко прийти до висновку, що, врешті-решт, головними бенефіціарами перебування Олексія Чернишова на посаді глави Мінрегіону можуть бути київські забудовники і партнери – Андрій Вавріш (компанія SAGA Development) і народний депутат від ОПЗЖ Дмитро Ісаєнко (з ним пов'язують групу компаній Perfect Group). З їх підступами свою відставку пов'язала і екс-глава Мінрегіону Альона Бабак. Але про все по порядку.

Обидва забудовника пов'язані партнерськими зв'язками ще з часів Віктора Януковича, коли Вавриш працював з 2010 по 2015 р.р заступником начальника Головархітектури КМДА, а Ісаєнко – працював заступником у Мінрегіоні. Як пише КиевVласть: "У 2013 році Дмитро Ісаєнко активно підтримав презентацію містобудівного кадастру Києва, яка була представлена 7 лютого на спільній колегії Київської міськдержадміністрації (КМДА) та Мінрегіонбуду начальником служби містобудівного кадастру при відділі містобудування та архітектури КМДА Андрієм Ваврышем, хоча по суті анонсований проект був лише колосальною "мийкою" бюджетних коштів". Надалі компанії Вавріша і Ісаєнко мали ряд спільних проектів, і вони ж в кінці минулого року вступили в активну боротьбу за "Укрбуд", користуючись тим, що друг Вавріша Андрій Богдан тоді очолював Офіс президента. Втім, зараз мова не про їх витівки.

Зв'язка Вавриш-Ісаєнко вже давно мала ще одного не настільки помітного і явного партнера – харківсько-київського забудовника (правда, з репутацією "недостройщика") Олексія Чернишова. Про це ЗМІ писали, коли Олексія Чернишова призначали головою Київської ОДА: "Якщо коротко, то в ньому поєднуються одразу кілька важливих характеристик, які могли припасти до душі Ігорю Коломойському. По-перше, Чернишов – бізнес-партнер Олександра Фельдмана по ринку "Барабашово" в Харкові, а Фельдман, в свою чергу, партнер Коломойського, серед іншого, і по лінії єврейських організацій. По-друге, Чернишов – бізнес-партнер відомого столичного "наглядача" за будівельним сектором Андрія Вавріша". У цьому контексті слід зазначити, що Чернишов має зв'язок з тим же Ісаєнко і через Фельдмана, який, як і київський забудовник належить до фракції ОПЗЖ.

Подейкують, що певні бонуси Вавриш і Ісаєнко могли отримати, коли Чернишов став головою Київської ОДА, але справжній момент удачі для них настав, коли він отримав посаду глави Мінрегіону. Від початку призначення у КОДА розглядалося його покровителями лише як трамплін до Мінрегіону. Не виключено, що Чернишова просували в міністри ще в серпні 2019 року, коли тільки формувався Кабмін Гончарука. Його кандидатуру президенту представили після круглого столу, організованого Українським клубом нерухомості", і її підтримали 14 профспілок і громадських організацій, більша частина яких має відношення до "любих друзів" Чернишова. Але тоді не склалося і довелося задовольнятися посадою в КОДА. До речі, саме після призначення Чернишова у КОДА починаються активні бойові дії проти Бабак, які завершилися перемогою Богдана-Вавріша-Ісаєнко, про що і зазначила в своєму прощанні Бабак: "Я хочу сказати тим, хто розпочав боротьбу зі мною особисто у пресі за анулювання дозволів на Вільшанській, на Гоголівській, і ці люди скоро почнуть будівництво біля Палацу "Україна", на Івана Франка". Аналіз названих адрес, які зробили ЗМІ, показав, що будівництва там планують саме компанії Вавріша і Ісаєнко, іноді навіть спільно. Втім, не слід представляти собі "повалення Бабак" як поразку справедливості, тому що вона просто представляла іншу групу впливу. Але це вже травою поросло, а цікаво інше, що виграли Вавриш і Ісаєнко. Відразу після відставки Бабак – нічого, оскільки її місце зайняв губернатор Івано-Франківської області Денис Шмигаль, який активно взявся за реформування містобудівної галузі. По суті, саме результатом його роботи стала презентація президентом реформи містобудування, яка передбачає ліквідацію ДАБІ і створення трьох нових органів, які повинні були розділити "монструозні" функції Госархбудінспекціі. Але на цей момент Шмигаль вже був прем'єром, а в міністри прошмигнув Чернишов. Остання обставина для Вавріша і Ісаєнко, схоже, стала просто джек-потом. Реформа їх явно не влаштовувала і Чернишов взявся її гальмувати, що вже неодноразово відзначали експерти та ЗМІ. Що від цього теоретично можуть виграти Вавриш і Ісаєнко?

По-перше, зараз ДАБІ позбавлена повноважень з нагляду і контролю, а Чернишов поки зволікає зі створенням нового органу Держінспекції містобудування, який візьме на себе ці функції. Відповідно, "два товариша" можуть спокійно продовжувати свої будівництва. Ось, як свіжий приклад – забудова 13 га берегової лінії Дніпра на Подолі. Та й всі старі проекти можна продовжувати, тим більше, що Вавриш з Ісаєнко отримали у 2019 році рекордну для себе кількість дозволів і багато з них могли б бути оскаржені. Плани на 2020 рік у Ісаєнко і Вавріша серйозні, про що свідчить красивий "партнерський" лонгрид на "Економічній правді". Можливо, Чернишов не просто так не поспішає з реформою?

По-друге, це з реформою Чернишов не діє, про це, зокрема, заявляють депутати, а ось старі схеми в міністерстві нікуди не поділися. Зокрема, такий чудовий винахід, як Науково-технічна рада, яка може дозволити знехтувати державними будівельними нормами в деяких випадках. Вигадав цю раду ще Лев Парцхаладзе, коли був заступником міністра. Нагадаємо, що Лев Ревазович очолює Конфедерацію будівельників України, а віце-президент в ній Дмитро Ісаєнко. До речі, КиевVласть пише, що і сам Ісаєнко має відношення до організації науково-технічної ради Мінрегіону.

По-третє, не виключено, що через міністерство Чернишова група Вавріша-Ісаєнко цілком може впливати на архбудконтроль, який здійснюють органи, створені при місцевому самоврядуванні та яким делеговані повноваження по об'єктах незначного і середнього класу наслідків СС1 і СС2. Не секрет, що органи місцевого самоврядування дуже залежні від центру і наганяй з Мінрегіону багато чого може вирішити. А це також може бути не просто так.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme