Вакантний округ: Кому вигідно, щоб Константіновський здав мандат

Рішення колишнього "фронтовика" відмовитися від депутатства викликало пожвавлення у політтусовці: запахло виборами в одному з округів Києва

Вакантний округ: Кому вигідно, щоб Конст…

За даними Depo.ua, про складання депутатського мандату мажоритарник, обраний у Подільському районі столиці, подумував ще тоді, як пішов з "Народного Фронту" у червні 2015 року. Власне, це він підтвердив і у своїй заяві. "Вперше я хотів це зробити через півроку після обрання, але кілька разів відкладав, сподівався, що звикну", - написав нардеп у Facebook, побажавши своїм поки що колегам успіхів у реформуванні країни.

Чим запам'ятався Константіновський за час роботи у ВР? По-перше, кволою законотворчою діяльністью. На його рахунку лише 14 законопроектів, та й то, поданих здебільшого у співпавтостві. По-друге, екс-"фронтовик" брав участь у боротьбі з "діамантовими" прокурорами. У 2015 році нардеп виступив на боці видобувачів піску на Київщині (дехто писав, що це його бізнес), звинувачуючи працівників прокуратури у вимаганні хабарів за ведення діяльності. По-третє, варто відзначити його вихід з "Народного Фронту". Це сталося нібито через відсутність допомоги з боку однопартійців під час конфлікту з Генпрокуратурою. Ну, і четверте – Константіновський став відомий через перегляд "полунички" прямо під час засідання Верховної Ради, що і сфотографували журналісти. На цьому власне й все...

Що ж так тиснуло на депутата, що він вирішив здати мандат? Реальних причин може бути три. Перша - можливо, він таки побачив, що для його бізнес-діяльності недоторканність і депутатський статус насправді непотрібні. Мандат просто так не капіталізується, а від публічності лише проблеми. Друга причина - дуже ймовірно, що Константіновський дізнався про те, що він може бути потенційним фігурантом "сорока папок" голови САП Назара Холодницького. Тому міг вирішити відійти вчасно вбік, щоб не отримати проблеми, які кинуть тінь на його і брата бізнес. А враховуючи різноманітні чутки про минуле братів, існує ризик, що може спливти ще щось небажане. І, третя причина - не виключено, що комусь терміново знадобився округ в Києві. Утім, варіант з продажем Константіновським округу все ж таки видається сумнівним: він і так не бідний. Хоча з іншого боку – грошей мало не буває…

Нагадаємо, під час кампанії у 2014 році Константіновському довелося серйозно поборотися за свій мандат. Він йшов по округу №220 (Подільський район Києва), і виграв, як вважали експерти, завдяки тому, що вклав в кампанію більше грошей. Були й інші переваги: виборча кампанія проведена в стилі мілітарі (продав роллс-ройс, поїхав в АТО), що тоді було в тренді. До того ж підприємець йшов за підтримки "Народного фронту", який тоді був на коні, і за результатами парламентських виборів отримав перше загальнопартійне місце. Проти Константіновського балотувалося одразу два сильних кандидати: Іван Фіщенко від БПП та самовисуванець Дмитро Гордон. Ще тоді казали, що Гордона підтримувала президентська партія, тоді як Фіщенко, який посів третє місце, фактично все робив самотужки. Четвертим до фінішу прийшов кандидат від "радикалів" Юрій Дідовець, який зараз є депутатом Київради, але вже від "Батьківщини".

Враховуючи той факт, що тепер вибори у Подільському окрузі – питання часу, варто зрозуміти, хто може зайняти місце Константіновського. І тут треба сказати прямо: окрім колишнього депутата Київради Гордона, інші кандидати зразка 2014 року шансів тут не мають. Варто зазначити, що після того, як Гордон показово склав мандат депутата Київради, заговорили про його спробу увійти до політпроекту Михайла Саакашвілі "Рух нових сил". Та начебто щось пішло не так.

У кулуарах не виключають, що Гордон поступиться округом іншому цікавому персонажу – екс-нардепу від Партії регіонів, забудовнику Вадиму Столару, якого іноді називають спонсором Гордона. Але є суттєва проблема - Столара на цьому окрузі ніхто не знає, а його одіозність може викликати скандал. Дуже ймовірно, що кандидатуру на округ підтягне і мер Києва Віталій Кличко, який останнім часом починає демонструвати свою політичну суб'єктність. Зокрема, називають прізвище Олександра Спасибка. Можливо, когось зі своїх людей запропонує "консільєрі" Кличка, нардеп Дмитро Білоцерковець...

А от у Банкової нового "микитася" зараз нема. Тому, не виключено, з призначенням дати довиборів там тягнутимуть довго. Тим паче, що і привід для цього є: відсутність нового складу ЦВК. За цей час тягнутимуться торги про кандидата-переможця. І зрештою може так статися, що ставку зроблять або на Гордона, або на окрузі в останній момент, як чорт із табакерки, вискочить "лівий" персонаж. У київських реаліях, скоріше за все, черговий забудовник. І ось тоді почнеться жорстка виборча кампанія. А в столиці іншою вона й не буває. Тут гречка і "срібняки" мало що вирішують.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme