Комітету ООН представили звіт про дискримінацію жінок в окупованому Криму

На засіданні Комітету ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок українська делегація представила докази порушення Росією прав жінок на території анексованого Криму і окупованого Донбасу
Depo.Влада
4 листопада 2015 19:01
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється на сторінці правозахисної організації "Центр громадянських свобод", передає depo.ua.

"Окупація Криму поклала початок численних випадків порушення прав жінок. Зокрема, через незаконне введення російського законодавства, яке не передбачає ефективних механізмів для захисту від дискримінації за ознакою статі і не містить заходів охорони прав жінок для забезпечення рівноцінності результатів", - заявила глава правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Незалежний експерт з гендерної політики Лариса Кобелянська зазначає, що першими результати ксенофобської політики і відповідного ставлення з боку нової влади в Криму відчули на собі вчителі і викладачі тих предметів, які безпосередньо були пов‘язані з українським контекстом: українська мова і література, історія України, культурологія, українознавство, інші.

"Домінуючу, у деяких випадках і виключну, частину цієї групи складають жінки –вчительки. Так, близько 2,5 тис. вчителів української мови та літератури, більшість із яких становлять жінки, потрапили під дискримінаційну політику "видавлювання" зі сфери освіти, і втратили роботу за обраним фахом", - зауважує вона.

Організація наголошує, що правозахисники стверджують, що Росія застосовує тактику "живих щитів з жінок та дітей", і це було прямо визнано президентом Росії. Росія несе безпосередню відповідальність за дискримінацію та насилля над жінками в окупованому Криму та на контрольованій нею частині Донбасу. 

Українська делегація закликала Комітет у своїх заключних рекомендаціях звернутися до Росії з вимогою забезпечити виконання Конвенції та Резолюцій РБ ООН щодо захисту жінок у збройних конфліктах на територіях України, які знаходяться під контролем Росії.

Комітет ООН вперше відзначив відповідальність Росії не тільки за порушення прав жінок в Криму, але й на підконтрольних т...

Posted by Center for Civil Liberties on 4 ноября 2015 г.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.