Комітет виборців України звинувачує ЦВК у порушенні закону

Центральна виборча комісія порушила закон "Про вибори народних депутатів України", не призначивши проміжні вибори в одномандатних округах №151 та №85 у визначений термін
Depo.Влада
4 травня 2016 16:43
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві Комітету виборців України, яка була оприлюднена у середу, передає depo.ua.

Активісти нагадали, що ЦВК мала призначити проміжні вибори в одномандатних округах протягом 10 днів відтоді, як депутати, обрані у цих округах, були позбавлені повноважень.

"Верховна Рада достроково припинила повноваження народних депутатів Кутового Т.В. (ВО №151) та Насалика І.С. (ВО №85), які увійшли до складу Кабінету Міністрів України, ще 14 квітня, спікер ВРУ Парубій А.В. підписав відповідні Постанови ВРУ (№№ 1104,1106) 22 квітня, проте станом на сьогодні ЦВК так і не призначила проміжні вибори", - наголосили у КВУ.

У той же час, як зазначається у заяві, ЦВК вчасно розглянула постанови про дострокове припинення повноважень депутатів, які пройшли до Верховної Ради по списку і також увійшли до складу уряду.

Так, замість народних депутатів Володимира Гройсмана, Іванни Климпуш-Цинцадзе, Степана Кубіва, Лілії Гриневич та Остапа Семерака ЦВК ще 20 квітня зареєструвала обраними наступних по списку БПП та "Народного Фронту" депутатів.

Постанови про припинення повноважень вказаних депутатів як і депутатів Тараса Кутового та Ігоря Насалика були прийняті 14 квітня, підписані спікером 18 квітня.

У КВУ нагадали, що згідно із законодавством, постанови Верховної Ради набирають чинності з дня їх прийняття, якщо інше не передбачено самою постановою.

"Така ситуація свідчить про те, що ЦВК застосовує подвійні стандарти щодо депутатів, які увійшли до складу Кабінету Міністрів. КВУ закликає ЦВК не порушувати Закон "Про вибори народних депутатів України" і невідкладно призначити проміжні вибори в округах №151 та №85", - сказано у заяві Комітету виборців.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада