ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Комітет виборців України вимагає покарати 10 тисяч кримчан за вибори президента Росії

Комітет виборців України вимагає порушити кримінальні справи щодо 10 тис. членів так званих виборчих комісій, що організовують вибори президента Росії на території анексованого півострова

Depo.Влада
12 лютого 2018 12:30
ФОТО: depo.ua

З такою вимогою КВУ звернувся до Прокуратури АР Крим, передає Depo.ua з посиланням на сайт КВУ.

КВУ вважає, що місцеві жителі АР Крим мали б утриматися від участі в організації незаконних виборчих процесів на території Криму, а в разі відмови – нести відповідальність згідно із українським законодавством.

На думку КВУ в діях осіб, що сприяють організації виборчого процесу на території АР Крим та місті Севастополі, містяться ознаки державної зради. Зокрема, це стосується членів так званих виборчих комісій, що забезпечують організацію та проведення виборів президента Росії 18 березня 2018 року. Їхні дії підпадають під статтю 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада), що карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років.

"Ми вважаємо, що кожен житель АР Крим напередодні голосування 18 березня має зробити вибір щодо співпраці із російською владою. Особи, які будуть залучені до виборів як члени комісій, повинні нести відповідальність згідно українських законів. Однією із мотивацій для організації виборів може бути значна фінансова винагорода: близько 2500 грн. за участь в роботі ДВК. Однак такі особи повинні розуміти, що через подібні дії на них можуть бути накладені суттєві санкції: від заборони відвідувати підконтрольні Україні регіони та неможливості отримання біометричного паспорту до кримінальної відповідальності за статтею про державну зраду", - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

На тимчасово окупованій території АР Крим незаконно сформовано 27 територіальних виборчих комісій, 1164 дільничних виборчих комісій, в місті Севастополь 4 територіальні виборчі комісії та 181 дільничних виборчих комісій.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада