Комітет рекомендував Раді підтримати безкоштовну правову допомогу для політв'язнів

Профільний комітет рекомендував Верховній Раді схвалити у першому читанні законопроєкт №2056 щодо забезпечення права осіб, які незаконно позбавлені особистої свободи, на безоплатну вторинну правову допомогу

Відповідне рішення Комітет із питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин ухвалив під час засідання, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Позиція нашого секретаріату полягає у тому, що за результатами розгляду у першому читанні можна ухвалити проєкт закону за основу", – сказав голова комітету Дмитро Лубінець.

Окрім того він акцентував увагу на недоліках, які комітет виявив у проєкті закону, та рекомендував врахувати комітету з питань правової політики.

"Ми також зазначимо, що потрібно доопрацювати зазначений законопроєкт з метою комплексного врегулювання питання надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, які незаконно позбавлені особистої свободи... Ми вбачаємо помилковою пропозицію авторів законопроєкту не поширювати правовідносини — йдеться про надання такої допомоги в Україні на зазначену категорію осіб, адже вони можуть потребувати допомоги у поновленні їхніх порушених прав чи свобод, відшкодування завданої їм шкоди після звільнення", – пояснив Лубінець.

Зазначається, що мета схвалення законопроєту полягає у забезпеченні права осіб, незаконно позбавлених особистої свободи, на безоплатну вторинну правову допомогу, шляхом створення правового механізму відшкодування вартості надання особам, позбавленим особистої свободи, безоплатної вторинної правової допомоги, а також надання адвокатам іноземних держав права надавати цим особам безоплатну вторинну правову допомогу.

Законопроєктом формується правовий механізм відшкодування вартості надання особам, незаконно позбавленим особистої свободи з політичних мотивів, безоплатної вторинної правової допомоги, а також надання адвокатам іноземних держав права надавати цим особам безоплатну вторинну правову допомогу.

Документ також передбачає особливості надання такої правової допомоги особам, які позбавлені особистої свободи з політичних мотивів внаслідок дій незаконних збройних формувань, окупаційної адміністрації та органів влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та на території держави-агресора, визначатимуться Кабінетом міністрів України.

Нагадаємо, законопроєкт №2056 зареєструвала група народних депутатів від фракції "Європейська Солідарність" на чолі з Михайлом Забродським.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme