Комітет рекомендує схвалити кримінальне покарання за кнопкодавство

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламенту ухвалити в першому читанні за основу законопроєкт № 2148 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України"
 

Таке рішення члени комітету підтримали на засіданні в середу, 9 жовтня, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Автором проєкту закону №2148 є перший заступник голови Верховної Ради, представник Президента у парламенті Руслан Стефанчук.

"Проєктом закону пропонується встановити кримінальну відповідальність за здійснення народним депутатом України будь-яким способом голосування на засіданні Верховної Ради України замість іншого народного депутата (неособисте голосування). Таке діяння каратиметься штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", – йдеться в пояснювальній записці.

Зазначається, що відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу досудове розслідування таких кримінальних правопорушень здійснюватимуть слідчі органів Державного бюро розслідувань.

Крім того, Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту відхилити законопроєкт №1127 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінальної відповідальності народних депутатів України за неособисте голосування)".

Його авторами є члени фракції "Опозиційна платформа - За життя" Нестор Шуфрич, Василь Німченко і Вадим Рабінович.

Проєктом закону №1127 пропонується введення кримінальної відповідальності народних депутатів України за неособисте голосування. Зокрема, пропонується доповнити Кримінальний Кодекс статтею 351-3 у такій редакції: "Неособисте голосування народного депутата України на засіданнях Верховної Ради України карається штрафом в тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно - карається арештом на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк".

Вважається доцільним, що міра покарання повинна визначатися і залежати також і від наслідків такого голосування, тим більше в тих випадках, коли цей голос був вирішальним для прийняття відповідного рішення Верховною Радою.

Нагадаємо, народні депутати із партії "Слуга народу", які порушили регламент Верховної Ради й проголосували за законопроєкти у парламенті замість своїх колег, досі не склали мандат, тому що з приводу цього питання немає юридичного механізму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme