Комітет Ради "зарізав" законопроект про Смарагдову мережу: Не відповідає антикорупційному законодавству

Законопроект "Про території Смарагдової мережі" був розкритикований НАЗК та відхилений профільним комітетом Верховної Ради

Журналіст відділу новин

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Ради.

Під час обговорення на засіданні комітету Ради з питань антикорупційної політики законопроект №4461 "Про Смарагдову мережу" отримав негативні відгуки.

Зокрема, йшлося про те, що законопроект містить формулювання оціночного характеру. Також, зазначили члени комітету, у законопроекті "відсутнє визначення терміну "території Смарагдової мережі"; не визначено обсяги дослідження та рівень деталізації інформації, яка підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на території Смарагдової мережі; на рівні закону не прописано критерії визначення імовірного негативного впливу діяльності на території мережі; відсутній перелік видів діяльності, на які потрібно проводити оцінку впливу на таких територіях; передбачається, що уповноважений нового центрального органу виконавчої влади самостійно вирішує, хто проводити".

Крім того, було оголошено висновок НАЗК, в якому йшлося про те, що цей законопроект містить корупційні ризики.

Саме тому комітет визнав законопроект №4461 таким, що не відповідає антикорупційному законодавству і містить відповідні ризики.

Нагадаємо, що про цей законопроект повідомили "слуги народу" 4 травня.

Що таке Смарагдова мережа

Смарагдова мережа – це мережа природоохоронних територій європейського значення. Її створюють згідно з положеннями Бернської конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі. Зокрема, це старі ліси, болота, степи або морські узбережжя. Так в Україні нині налічується 377 особливо цінних територій з унікальними видами тварин і рослин.

На відміну від територій природно-заповідного фонду Смарагдова мережа передбачає не охорону територій в цілому, а захист конкретних видів і оселищ. Це допомогає об'єднати збереження природи з господарською діяльністю.

У документі прописана процедура оцінки впливу на території Смарагдової мережі, щоб розуміти, чи шкодить запланована діяльність конкретному виду, який охороняється саме на цій ділянці.

Для прикладу, якщо територія призначена для збереження рідкісних видів рослин, а на цій ділянці їх немає – то житлове або промислове будівництво не завдасть шкоди цим видам і буде дозволено. І навпаки, якщо вони є, то будівництво буде заборонено.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme